Ny MacBook fra Apple

PUBLISERT: 20 april 2015
OPPDATERT: 20 april

macbookApple har lansert sin klassiske MacBook i ny utføring. Tidenes tynneste, letteste og mest avanserte bærbare Mac, heter det fra produsenten. Den kommer i fargene gull, sølv og stellargrå, og prisen starter på kr 12 590,- inkl. mva. -Målene vi satte for nye MacBook var umulige, skriver Apple. -Vi skulle sikre en fullverdig Mac-opplevelse i vår letteste og mest kompakte bærbare maskin noensinne. Hvert eneste lille element måtte tenkes ut på nytt for å bli tynnere, lettere og bedre. Resultatet har blitt en bærbar maskin for fremtiden.
Målene på maskinen er 13,1 mm tykkelse, den veier under kiloen: 0,92 kg, og har en 12″ retinaskjerm med en oppløsning på 2304 x 1440 pixler. Den nye Force Touch-styreflaten er laget for å gi et likt og responsivt klikk uansett hvor på flaten du trykker, og trykksensorene under styreflaten registrerer hvor hardt du trykker – noe som gir deg muligheten til å aktivere nye funksjoner. Styreflaten gir deg også respons i form av vibrasjoner. Det er også nyheter i tastaturets oppbygging og portene er slått sammen til en multifunksjonsport for både lading, USB3-overføring og videoutgang. Den er utstyrt med nytt hovedkort og en femte generasjon Intel Core M-prosessor som kun bruker 5 watt, noe som har eliminert behovet for kjøling med vifte. Dette gjør den mer stillegående enn noensinne. Les mer hos Apple.

Siste nytt

SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

I en artikkel i Druck & Medien, publisert på slutten av 2025, sier Esben Mols Kabell at Scandinavian Print Group (SPG) forventer å kjøpe opp seks til åtte trykkerier i Tyskland i 2026.
Esben-Mols-Kabell-2025
SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

Dette var de mest leste sakene i 2025

Artikler om offsettrykk av eurosize-plakater, regjeringens satsing på skolebøker og vår egen messe Sign, Print & Promotion. Dette var noen av de mest leste tekstene på Sign&Print i fjor.
Mest läst-2
Dette var de mest leste sakene i 2025

Mindre letterpress-trykkeri er konkurs

Presserommet i Fredrikstad er per den 7. januar 2026 meldt konkurs. Selskapet tilbød tjenester innen grafisk design og letterpress-trykk.
Vinge Letterpress
Mindre letterpress-trykkeri er konkurs

Positivt fjorår for Skipnes – nå satser de videre

Hvordan møter man en trend med fallende trykkvolumer? Det er et spørsmål som Geir Hagen, daglig leder i Skipnes, har tenkt mye på. Svaret viste seg å være skilt og storformat, og nå lanseres en egen serie standardiserte skilt.
Geir
Positivt fjorår for Skipnes – nå satser de videre

Les videre

Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

De er så fornøyde at de helst ikke vil at konkurrentene kjøper samme utstyr. Etter flere års frieri fra Canon, har Jærprint endelig takket ja. Resultatet er en hverdag med høyere kvalitet, færre papirstopp og bedre service.
Jon Larsen, account manager i Canon, Odd Aandal, designer i Jærprint og Bjørn Reidar Kleppe, daglig leder i Jærprint.
Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

Roland vant pris for strukturprinter

Roland DGs teksturprinter DIMENSE DA-640 tildeles gullmedaljen på Marketing Festival Fair 2025 i Warszawa.
medale-FM-2025-19
Roland vant pris for strukturprinter

Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet

Marabu tror sterkt på sitt nye storformatmerke Liyu. En av fordelene er fleksibiliteten i hvordan maskinene kan utstyres for store volumer eller spennende blekksett. Men er det interesse for neon- og fluoriserende farger?
FotoJet-2025-11-12T143615.355-768x512
Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet

Kjøper restene av konkursrammet Oslo-trykkeri

Den 27. oktober begjærte Kolbotn Trykkeri AS i Sofiemyr konkurs. En drøy uke senere hadde det som var igjen av familietrykkeriet fått ny eier.
Follo-2
Kjøper restene av konkursrammet Oslo-trykkeri