Nettrykkeri legger inn et høyere gir

PUBLISERT: 3 februar 2020
OPPDATERT: 21 mars
Jonas Lambaek, salgssjef i Norden for Flyeralarm, sier at investeringene fremover vil øke hastigheten og effektiviteten.

Flyeralarm gasser på i Formel 1-stil i 2020 ved å utvide sortimentet og investere i miljøvennlige produkter. «Vi er et av få online trykkselskaper som investerer massivt i vår produksjon,» sier den nordiske salgssjefen Jonas Lambaek.

På spørsmål om hva som vil skje innenfor veggene til Flyeralarm i løpet av året, er svaret at det stadig skjer ting. Jonas Lambaek, salgssjef i Norden for Flyeralarm, påpeker at de, gitt størrelsen på nettprintindustrien, er et smidig og fleksibelt selskap.

– Vi har ikke til hensikt å bremse i 2020. Vi fortsetter selvfølgelig å utvide vårt produktsortiment slik at vi imøtekommer kundenes behov og er i forkant når det kommer til etterspørsel.

Invester i miljøvennlige produkter
I tillegg er det økt fokus på miljøvennlige produkter og produksjon, så mer vil skje på Flyeralarm det kommende året.

– Samtidig fortsetter vi å tilby god service til våre nye og ikke minst eksisterende kunder, slik at vi kan fortsette å vokse i Norden.

I følge Jonas Lambaek er Flyeralarm et av få nettbaserte trykkeriselskaper som investerer massivt i egen produksjon, en omfattende produksjon sammenlignet med mange andre. Den trenden vil fortsette.

Invester i hastighet og effektivitet
I løpet av et par år er det allerede investert, blant annet i store offsetmaskiner, storformat og tekstiltrykk.

– Investeringsplanene våre er konfidensielle av mange grunner, og det er derfor jeg selvfølgelig ikke kan fortelle deg mer. Men vi fortsetter å investere i hastighet, effektivitet og samtidig går inn for å sikre en høy kvalitet i produksjonen.

– Hos Flyeralarm er vi veldig inspirert av motorsport og spesielt Formel 1-disiplinen når vi driver med forretninger – det vil si å fokusere på hastighet, kvalitet, innovasjon og presisjon. Derfor bruker vi også vår Formel 1-bil i vår markedsføring. Så investeringene våre vil også gjenspeile disse elementene – hastighet, kvalitet, innovasjon og presisjon.

Viktig med dyktig arbeidskraft
En av Flyeralarms største utfordringer i 2020 vil være å fortsette veksteventyret i et ekstremt usikkert marked, sier Lambaek:

– Men i tillegg er 2020 ikke mye forskjellig fra andre år eller tiår i forhold til å kunne utnytte mulighetene som oppstår med tid og utvikling. Vi skal kunne fortsette med dette.

– Jeg er absolutt en optimist når det kommer til Flyeralarm, men jeg kan være bekymret på vegne av hele bransjen når vi ser lenger inn i fremtiden og vender blikket mot arbeidsstyrken. Utdannede og kvalifiserte arbeidere er et must for å bli et vellykket selskap, uavhengig av bransje, og her ser jeg noen store utfordringer i grafisk industri på lang sikt, sier Jonas Lambaek.

Siste nytt

Ett år etter konkursen: HBO Grafisk har snudd minus til pluss

I mai 2024 begjærte daværende HBO Nova Print i Haugesund seg konkurs. Noen dager senere kom Ålgård Offset inn som ny majoritetseier, og selskapet endret navn til HBO Grafisk. Et drøyt år etter ser det mye lysere ut.
HBO Grafisk Grethe Nygaard
Ett år etter konkursen: HBO Grafisk har snudd minus til pluss

Produksjonsskrivere med forbedret ytelse og brukervennlighet

Ricoh lanserer en oppgradering av Ricoh Pro C5400 som skal kombinere høyere kapasitet og forbedret driftseffektivitet med økt brukervennlighet. Serien er utviklet for å møte de varierte behovene til både kommersielle trykkerier og bedriftskunder.
RICOH_ProC5400
Produksjonsskrivere med forbedret ytelse og brukervennlighet

Stor interesse for Floras oppgraderte planskriver

Den svenske forhandleren NI Solutions deltok på vårens Sign, Print & Promotion-messe for å bli bedre kjent med det norske markedet. I porteføljen sin har de to relativt nye varemerker innen storformat.
Flora 2 ver 2
Stor interesse for Floras oppgraderte planskriver

Europeisk hovedstad forbyr PVC-reklame

Tallinn blir den første europeiske hovedstaden som forbyr PVC-reklame i det offentlige rom utendørs.
tallinn-584127_1280
Europeisk hovedstad forbyr PVC-reklame

Les videre

Europeisk hovedstad forbyr PVC-reklame

Tallinn blir den første europeiske hovedstaden som forbyr PVC-reklame i det offentlige rom utendørs.
tallinn-584127_1280
Europeisk hovedstad forbyr PVC-reklame

Merkur Grafisk investerer i tre Ricoh-presser

Merkur Grafisk har inngått avtale med Ricoh Norge om investering i tre Ricoh Pro C9500-produksjonspresser. Anskaffelsen er et strategisk grep for å modernisere produksjonslinjen og samtidig styrke selskapets miljøprofil.
Merkur Shake hands (1)
Merkur Grafisk investerer i tre Ricoh-presser

Heidelberg inngår samarbeid med Manroland

Heidelbergs 175-års-jubileum markeres med nytt samarbeid med Manroland og åpning av verdens største Print Media Center.
H175_01
Heidelberg inngår samarbeid med Manroland

Postnord Strålfors får kjøpe 21 Grams

I juli 2024 annonserte det statseide svenske trykkeriet Postnord Strålfors sin intensjon om å kjøpe opp selskapet 21 Grams. Nå har det svenske Konkurrensverket gitt klarsignal til oppkjøpet, men har lagt føringer for virksomhetene. Begge firmaene opererer også i Norge.
Marie Konkurrensverket
Postnord Strålfors får kjøpe 21 Grams