Agfa lanserer inngangsmodell

PUBLISERT: 8 oktober 2020
OPPDATERT: 8 oktober
Alle medietyper og mediestørrelser kan skrives ut i den nye hybridmaskinen. Her er eksempler på platemateriale som er trykt, men det kan også skrive ut rullemateriale. Foto: Agfa

En inngangsmodell tar plass i Agfas storformatfamilie med arbeidshesten Jeti Tauro H3300 i spissen. Den nye modellen er en hybridmaskin med seks fargekanaler som standard. For de som ønsker å nå toppmodellens hastigheter, er det også muligheten til å oppgradere.

Jeti Tauro H3300 LED S er den siste maskinutgivelsen fra Agfa. Bokstaven S i navnet står for standard, og det er en rimelig inngangsmodell, ifølge produsenten. Toppfarten er 302 kvadratmeter i timen, men den kan oppgraderes for å nå samme hastigheter som flaggskipmodellens 453 kvadratmeter i timen.

Seks konfigurasjoner
Agfa skriver at maskinen, akkurat som forgjengeren, er preget av korte oppstartstider, raskt og enkelt vedlikehold, og også har de samme automatiseringsalternativene. Det er seks mulige konfigurasjoner. Fire av disse, fra manuelle til automatiske innstillinger, er beregnet på utskrift av plater. Tre-kvart-modus bruker en automatisk mater som forenkler driften av korte serier og rask overgang mellom forskjellige medier og mediestørrelser. De to gjenværende konfigurasjonene er tilpasset rullemateriale.

– Den dekker et bredt spekter av medietyper og mediestørrelser – for plater, ark og ruller – og støtter alle utskriftsjobber med tilpassede automatiseringsalternativer som til slutt gjør det mulig for operatører å jobbe med flere jobber og utskriftsmotorer samtidig, sier Reinhilde Alaert, Agfas produktsjef for forretningsområdet Sign & Display.

Automatiserer utskriftsprosessen
Som i tilfelle alle andre Jeti Tauro-modeller, drives Jeti Tauro H3300 S LED av Agfas Asanti-arbeidsflyt. Programvaren styrer og automatiserer hele utskriftsprosessen fra fortrykk til etterbehandling, noe som sikrer fargekontinuitet og optimaliserer blekkforbruk.

Den nye inngangsmodellen drives med Agfas Asanti-arbeidsflyt. Foto: Agfa

Asanti Production Dashboard viser blekk- og medieforbruk og utskriftstid for hver jobb og printer i produksjonen.

Hvit og primer
Den første blekkskriveren, H3300, ble lansert våren 2018 og har muligheten til å skrive ut med fire eller seks farger. Den nye S-modellen er bygget på samme plattform som sin større bror, men har seks blekkanaler som standard. I tillegg til CMYK er hvit og primer tilgjengelig som tilleggsutstyr.

– Printerens evne til å oppgradere til hastigheten til den eksisterende Jeti Tauro H3300-modellen gjør det til et ideelt utgangspunkt for leverandører av utskriftstjenester for å oppnå ytterligere vekst i skilt- og displayprodukter.

Agfa kunngjør at Jeti Tauro H3300 LED S er klar til å installeres hos kundene.

Siste nytt

Ni tips om hva du kan se på Fespa

Fespa i Berlin står for døren og det er alltid spennende å se i hvilken retning leverandørene har valgt for å styre sin utvikling. Sign&Print har plukket ut ni interessante nyheter på årets messe.
Fespa kollage

Video: Peter Ollén om fremtiden for grafisk bransje

Da Sign, Print & Promotion-messen ble arrangert på X Meeting Point utenfor Oslo i midten av mars, var Peter Ollén fra AGI Media en av foredragsholderne på scenen. Peter Ollén er også parlamentsmedlem for Moderaterna i Sverige.
Peter-Norge-e1743685864737-768x512

Heidelberg feirer 175-års jubileum!

11. mars 1850 – for 175 år siden – åpnet Hemmer, Hamm & Co. klokkestøperi og maskinverksted i Frankenthal. I tillegg til klokker laget de også trykkpresser, som la grunnlaget for selskapet som nå heter Heidelberger Druckmaschinen AG. Presisjon, kvalitet og innovasjon var suksessfaktorene som forvandlet Heidelberg fra et verksted med base i Pfalz-regionen i Tyskland til en global aktør i trykkeribransjen.
Tigel

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

Les videre

Et bredt repertoar tiltrakk seg nye kunder

Med sin deltakelse på Sign, Print & Promotion ønsket Ricoh å vise at de er mer enn arkmatede digitalpresser. Det lyktes de godt med.
Ricoh 1

HID 2025: Digitaltrykket vil ta mer av offset-kaka

Annethvert år inviterer Hunkeler til en firedagers messe i Sveits for å vise frem innovative løsninger på trykk langs hele kjeden, fra prepress til trykking og etterbehandling. Årets messe viste frem flere teknologiske fremskritt innen digitaltrykk som kan fremskynde overgangen fra offset.
Fujifilm-3-1024x683

Mutoh lanserer vannbasert rulleprinter med UV-teknologi

Denne printeren, som først ble vist på Drupa 2024 er nå tilgjengelig gjennom Mutohs distributører og partnere i Europa.
mutoh

Summa introduserer vinylkutter til DTF-applikasjoner

Den nye S Class 3-DTF er designet for å forhindre riper eller rullemerker som vanligvis oppstår ved transport av PET-film.
Summa-DTF-cutter