Heidelberg samler alle sine digitale tjenester i en portal

PUBLISERT: 15 april 2021
OPPDATERT: 21 mars

Under navnet Heidelberg Plus samles alle digitale tjenester som Heidelberg tilbyr sine kunder. I fremtiden vil kunder kunne få tilgang til hele Heidelbergs digitale verden ved hjelp av en enkelt innlogging.

Heidelberg Plus inkluderer alt fra tilstedeværelse på internett med nettside og eShop, til ulike ytelsesrapporter, overvåking og serviceapplikasjoner i produksjonssektoren og tilgang til instruksjonsvideoer, samt manualer som dekker tekniske aspekter og applikasjoner.

Utviklingen innen skybasert teknologi, Tingenes Internett, Big Data og kunstig intelligens (AI) har skapt nye muligheter. Som Heidelberg nå bringer sammen for å gi bedre utnyttelse.

– Digitaliseringen av våre kunderelasjoner er nøkkelen til bedre samarbeid med våre kunder over hele verden. Målet vårt er at Heidelberg Plus-økosystemet skal forenkle måten vi samarbeider på og gi dem en opplevd merverdi, forklarer Ludwig Allgoewer, leder for salg og markedsføring i Heidelberg.

Heidelberg kombinerer dermed eksisterende applikasjoner med nye tjenester for kunder. I fremtiden vil det bare være ett enkelt tilgangspunkt. Herfra kan alle brukerne få en fullstendig oversikt over all informasjon og verktøy, nettverksfunksjoner og hele Heidelbergs serviceportefølje. Dette gjør det raskt og enkelt å få informasjon, kjøpe varer (eShop) og overvåke driften.

Over 1600 trykkerier bruker allerede Heidelberg Assistant (HDA) for å få tilgang til produksjonsdataene sine. For å få de aktuelle tjenestene, må de være registrert eller ha kjøpt spesifikke tjenester (f.eks. Maintenance Manager) som kontraktskunde.

–Det som allerede imponerer brukerne mer enn noe annet, er muligheten til å bruke mobile enheter til å overvåke maskinens drift, kjøpe forbruksvarer eller opprette serviceforespørsler,» sier Ludwig Allgoewer.

Heidelberg Plus vil bli presentert for publikum for første gang på messen China Print i mai.

Les videre

Nye medlemmer i L-Shop-familien

Som en del av sin vekststrategi har tekstilgrossisten L-Shop-Team kjøpt opp varemerkene Mantis og Babybugz. Dette skal styrke selskapets posisjon i segmentet skreddersydde klær.
Prama takes a look at the latest African organic cotton Babybugz production_Mantis World_LR-0012

Fjerde generasjon skybasert forretningssystem

Familiebedriften Simutek utvikler og selger forretningssystemet GKS i Norge og Sverige. Den siste versjonen av GKS vises under Sign, Print & Promotion.
Alexandra

Danish Label Coating lukker – men står klar med en løsning til kundene

28. februar er det slutt. Danish Label Coating legger ned etter mer enn 30 år i bransjen.
Men de etterlater ingen "på perrongen" som eieren, Jørgen Clemmensen uttrykker det. De har en løsning klar for kundene.
DLC_01

CopyCat tilbake som offisiell leverandør

Norges Friidrettsforbund (NFIF) har inngått et spennende samarbeid med CopyCat som offisiell leverandør av markedsmateriell.
ai-generated-8701393_1280

Siste nytt

NIZE storsatser med nytt innen print og skjæring

Det nye året begynte med en stor maskinlansering – swissQprints femte generasjon Nyala. Sign, Print & Promotion er en av de første messene som viser Nyala 5, så pass på å besøke forhandleren NIZE equipments stand for å se nærmere på denne planskriveren.
Nize messe

Nye medlemmer i L-Shop-familien

Som en del av sin vekststrategi har tekstilgrossisten L-Shop-Team kjøpt opp varemerkene Mantis og Babybugz. Dette skal styrke selskapets posisjon i segmentet skreddersydde klær.
Prama takes a look at the latest African organic cotton Babybugz production_Mantis World_LR-0012

Finn ut hva DTF er

Det finske selskapet Siirtokuva selger DTF-transfers under varemerket WTF is DTF, og kommer til Sign, Print & Promotion for første gang for å ekspandere på det norske markedet.
WTF is DTF webb

Canon slår på stortromma på Hunkeler Innovation Days

Under temaet "The Power to Move" vil Canon vise frem hvordan digitalprint kan bringe mennesker og bedrifter fremover, og hvordan vellykkede merkevarer og trykkerier utnytter Canons teknologier, tjenester og støtte.
canon_prostream_3000_01