TAYA Groups har kunngjort nytt distribusjonspartnerskap av materialet KAVALAN i Norge med Print Supplies AS.

–Da vi først hørte om KAVALAN PVC-frie serien, syntes vi det var for godt til å være sant! Men da vi hadde muligheten til å teste materialene, ble vi imponert over den enestående trykkbarheten og sveisbarheten, hevder Fredrik Roswall fra Print Supplies AS.
Ettersom etterspørselen etter bærekraftige alternativer til PVC-materialer fortsetter å øke betydelig over hele Europa, kunngjør TAYA Groups et nytt partnerskap med Print Supplies AS for eksklusiv distribusjon av PVC-frie produkter i Norge av merke KAVALAN. Med virkning fra 1. september 2021 vil avtalen gjøre det mulig for Print Supplies AS å tilby hele KAVALAN-serien på 100 prosent rene storformatmedier til sin kundebase på det norske markedet.
–Vi er glade for å distribuere KAVALAN -produkter til det norske markedet, og skulle bare ønske at vi hadde startet vårt samarbeid med TAYA tidligere, sier Fredrik Roswall.
KAVALAN-serien er et revolusjonerende PVC-fritt alternativ til tradisjonelle banner- og tekstilmaterialer. KAVALANs bærekraftige legitimasjon er bevist og verifiserbar takket være en omfattende livssyklusanalyse prosess som er fullført på den siste serien materialer.
–Dette har vært et veldig travelt år for TAYA så langt, og har inngått nye partnerskap med KAVALAN -distributører rundt om i verden og sett bedrifter levendegjøre utrolige, kreative prosjekter med våre produkter, sier Vincent Lin, visepresident i TAYA Groups. –Hva kan være en bedre indikator på hvor mye tidevannet vender mot PVC-frie materialalternativer som leverer kvalitet og bærekraft? Vi er stolte over å jobbe med en distributør som virkelig er begeistret og lidenskapelig opptatt av KAVALAN -serien. Print Supplies AS er den ideelle partneren for å bringe KAVALAN til Norge og gi norske virksomheter muligheten til å bruke materialer med høy ytelse som er trygge for planeten.