Et hustrykkeri i Norge velger å satse på vannbasert arkinkjet og investerer i en Kyocera TASKalfa Pro 15000c. Den nye pressen leveres og installeres av Visutech i slutten av juni.
Den nye pressen er utstyrt med EFI Fiery RIP, extra feeder, stacker og bookletmaker. I tillegg til dette leveres også en inline trimmer og firkantrygg fra SDD. Kunden har også valgt Kyoceras større blekksystem med 3-litersblekk for å få enda lavere driftskostnader.
Marius Andressen, Visutech
Etter grundige analyser av kundens arbeidsprosesser, demo og beregning av forbrukskostnadene mot dagens løsning, vil kunden effektivisere og ikke minst få en betydelig kostnadsbesparelse på sin produksjon. Videre vil de kunne øke kapasiteten i tråd med sine vekstambisjoner.
Marius Andressen
Skal maksimere produktiviteten
Kyocera TASKalfa Pro 15000c har høy tilpasningsevne og en rekke forskjellige etterbehandlingsalternativer, og fungerer optimalt for produksjon av for eksempel direktereklame, kataloger, manualer, pakningsvedlegg, tidsskrifter, bøker og konvolutter, men også privatapplikasjoner med noe lavere fargedekning. Med inkjet fra Kyocera maksimeres produktiviteten samtidig som driftskostnadene og også energiforbruket minimeres, skriver Visutech i en pressemelding. Kyocera TASKalfa Pro 15000c er omhyggelig konstruert for å bruke mindre elektrisitet enn sine konkurrenter, og oppnår en TEC-verdi på 4,3 kWh. Det er utrolig lavt for en så stor og kraftig produksjonsmaskin.
– Når man produserer store volumer, er pålitelighet like viktig som hastighet, sier Marius Andressen, Sales Executive i Visutech AS. Kyocera Pro TASKalfa 15000c har begge deler. Maskinen får ut 150 sider i minuttet, og når det gjelder pålitelighet, kan man sette sin lit til at den japanske Kyocera produserer pålitelige produkter, avslutter Andressen.
Kyocera har mer enn 60 års erfaring og etablert ekspertise innen blant annet inkjet. Kyocera har nå selv tatt skrittet ut på markedet for produksjonsmaskiner med sin helt egen maskin. Kyoceras inkjet-teknologi er høyt ansett i bransjen. Skrivehoder og andre komponenter som er utviklet av Kyocera, produseres allerede i dag til flere av det grafiske markedets ledende varemerker innen inkjet.
Siste nytt
De har doblet omsetningen siden pandemien
Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Før flyttingen til Langhus investerte Merkur Grafisk i en Heidelberg Speedmaster XL 106-8P, «verdens raskeste offsetpresse». Merkur er nå rangert helt i toppsjiktet i Heidelbergs globale effektivitetsmåling.
I en artikkel i Druck & Medien, publisert på slutten av 2025, sier Esben Mols Kabell at Scandinavian Print Group (SPG) forventer å kjøpe opp seks til åtte trykkerier i Tyskland i 2026.
Da Sign&Print besøkte Aksell Logistikk (tidligere Lundeby GF) i Hærland for et år siden, var den grafiske ferdiggjøringen på vei ut til fordel for logistikktjenester. To nye store kunder innen logistikk markerer denne endringen ytterligere.
Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon
De er så fornøyde at de helst ikke vil at konkurrentene kjøper samme utstyr. Etter flere års frieri fra Canon, har Jærprint endelig takket ja. Resultatet er en hverdag med høyere kvalitet, færre papirstopp og bedre service.
Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet
Marabu tror sterkt på sitt nye storformatmerke Liyu. En av fordelene er fleksibiliteten i hvordan maskinene kan utstyres for store volumer eller spennende blekksett. Men er det interesse for neon- og fluoriserende farger?