
Schibsted og Helthjem har signert en ny langsiktig avtale om avisdistribusjon som sikrer videre levering hjem til leserne seks dager i uken. Avtalen har en minimumsvarighet ut 2027.
Den nye avtalen gjelder distribusjon av Schibsteds aviser over hele landet, samt VG til over 5000 løssalgsforhandlere, ifølge en pressemelding.
– Avtalen vi nå har inngått sikrer forutsigbarhet for levering av papiravisen. Det er vi glade for, og noe vi tror våre lesere og annonsører setter pris på. Papiravisen har fremdeles en viktig plass i livet til veldig mange nordmenn og i det norske demokratiet generelt. Vår plan og ambisjon er at VG, Aftenposten, Bergens Tidende og Stavanger Aftenblad skal komme ut på papir i mange år fremover, sier Øyulf Hjertenes, konserndirektør i Norge for Schibsted.
Avtalen understreker de to partenes felles ambisjon om å sikre gode avisleveranser i størst mulig deler av hele landet. For Helthjem er avisdistribusjon fortsatt en sentral del av virksomheten.
– Dette samarbeidet og fornyet tillit fra Schibsted ut av denne forhandlingen betyr mye for oss. Avisdistribusjon er en viktig del av hvem vi er, og vi er stolte av å bidra til at dagsferske papiraviser når hjem til leserne tidlig på morgenen seks dager i uken, sier Hans Kristian Hallén-Hasaas, administrerende direktør i Helthjem Delivery.
– For oss handler dette om en mulighet til å ta vare på og videreutvikle distribusjonen av aviser, ukeblader og medlemsblader på en forutsigbar og trygg måte gjennom endringer i folks medievaner, sier Hallén-Hasaas.






