lørdag 10. april – uke 14
AGI Finland vil utkomme med totalt åtte utgaver det første året. Opplaget starter på omkring 4000 eksemplarer og blir dermed Finlands største grafiske fagtidsskrift. Fra før kommer AGI som kjent ut i både Danmark, Sverige og Norge. – Utgivelser i Finland har vært planlagt lenge, forteller AGIs svenske direktør Ola Andersson. Han kan også fortelle at både lesere og annonsører er svært positive til den finske lanseringen. – Vi er overbevist om at vi får et både langt og godt liv i Finland, sier Ola Andersson. AGIs eierforlag har besluttet å lansere AGI på det finske markedet og kommer med sin første finske utgave 16. januar.
Det drar seg mot virtuelt Drupa og Konica Minolta inviterer oss inn til å registrere oss for websesjonene sine og få ny innsikt i deres teknologier innen produksjonstrykk, konvertering av etiketter, blekkskrivertrykk, utsmykning og etterbehandling.
Publisert av:Det har foregått en handelslekkasje fra norske bedrifter til land med lave lønninger. Etter hvert som automatisering og robotisering fortrenger arbeidsplassene kan oppdragene finne veien hjem igjen. Dette gir ringvirkninger både i lavtlønns- og høytlønns-landene.
Publisert av:Keypoint Intelligence har publisert testrapporten for Canons 64 tommers rull-til-rull-skriver, Colorado 1650. Skriveren ble testet i kategoriene bildekvalitet, brukervennlighet og hastighet, og oppnådde svært gode resultater i samtlige kategorier.
Publisert av: