Interpoleringsverktøy oppdateres

PUBLISERT: 16 august 2007
OPPDATERT: 16 august

Onone melder at selskapets Photoshop-tillegg for interpolering av bilder, Genuine Fractals og Genuine Fractals Print Pro, har fått versjonsnummer 5.0 og blitt kompatibelt med CS3. Oppdateringen innebærer forbedret skalering, høyere ytelse, nytt grensesnitt og nye funksjoner. I følge selskapet kan man med den nye versjonen skalere bilder helt opp til 1000 prosent uten å tape bildekvalitet. Programmet har eksistert i ti år og er med Photoshop CS3 blitt såkalt Universal Binary, som i praksis betyr at man kan kjøre i full hastighet på alle Apples Intel- og Power PC-baserte maskiner. Den nye versjonen støtter også datamaskiner med flere prosessorer og aksellerasjonsteknikker, som fører til at skaleringen kan foregå opptil fem ganger raskere enn med tidligere versjoner. En annen nyhet er at skaleringen kan skje lagvis i Photoshop, slik at de ulike lagene ikke må slås sammen før interpoleringen utføres. Andre funksjoner er innebygd oppskarping, simulering av filmkorn og støtte for Photoshops funksjonsmakro. Genuine Fractals 5.0 har støtte for 8 og 16 bit samt gråskala, og Pro-versjonen støtter også fargerommene cmyk og lab. Onones produkter kan blant annet kjøpes gjennom Network Innovation og Scandinavian Photo.

Siste nytt

Ni tips om hva du kan se på Fespa

Fespa i Berlin står for døren og det er alltid spennende å se i hvilken retning leverandørene har valgt for å styre sin utvikling. Sign&Print har plukket ut ni interessante nyheter på årets messe.
Fespa kollage

Video: Peter Ollén om fremtiden for grafisk bransje

Da Sign, Print & Promotion-messen ble arrangert på X Meeting Point utenfor Oslo i midten av mars, var Peter Ollén fra AGI Media en av foredragsholderne på scenen. Peter Ollén er også parlamentsmedlem for Moderaterna i Sverige.
Peter-Norge-e1743685864737-768x512

Heidelberg feirer 175-års jubileum!

11. mars 1850 – for 175 år siden – åpnet Hemmer, Hamm & Co. klokkestøperi og maskinverksted i Frankenthal. I tillegg til klokker laget de også trykkpresser, som la grunnlaget for selskapet som nå heter Heidelberger Druckmaschinen AG. Presisjon, kvalitet og innovasjon var suksessfaktorene som forvandlet Heidelberg fra et verksted med base i Pfalz-regionen i Tyskland til en global aktør i trykkeribransjen.
Tigel

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

Les videre

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

HID 2025: Digitaltrykket vil ta mer av offset-kaka

Annethvert år inviterer Hunkeler til en firedagers messe i Sveits for å vise frem innovative løsninger på trykk langs hele kjeden, fra prepress til trykking og etterbehandling. Årets messe viste frem flere teknologiske fremskritt innen digitaltrykk som kan fremskynde overgangen fra offset.
Fujifilm-3-1024x683

Fjerde generasjon skybasert forretningssystem

Familiebedriften Simutek utvikler og selger forretningssystemet GKS i Norge og Sverige. Den siste versjonen av GKS vises under Sign, Print & Promotion.
Alexandra

PrintVis leverer umiddelbare CO2-beregninger

PrintVis, den skybaserte administrasjonsplattformen for grafisk industri, har annonsert et strategisk partnerskap med CarbonQuota for å integrere automatiserte CO2-beregninger i printhåndteringsløsningen.
Dom-Harris-Kasper-Tomshoj