Ny semiproff speilrefleks fra Canon

PUBLISERT: 20 august 2007
OPPDATERT: 20 august

Canon har i dag storlansering av produkter, blekkskrivere, digitale kameraer, videokameraer, bordskannere og andre godsaker. Vi falt blant annet for den nye digitale speilrefleksmodellen EOS 40D; et hendig, robust og funksjonsrikt kamera til fornuftig pris. Det er straks tilgjengelig til en pris av drøyt 13.000 kroner, inklusiv mva. Med 10,1 megapiksler CMOS-sensor, 6,5 bilder per sekund i serieopptak, et nyutviklet AF-system og imponerende god 3,0 tommers LCD-skjerm med Live View-innstilling, er EOS 40D en modell som bør passe for både profesjonelle og semiprofesjonelle fotografer og andre bildebrukere. Kameraet benytter den nye plattformen for EOS-teknologi som Canon introduserte tidligere i år, i den profesjonelle modellen EOS 1D Mark III. Canons DIGIC III-prosessor gir rask respons på alle funksjoner, bedre fargegjengivelse og nærmest umiddelbar oppstart. EOS-systemet har også et integrert rensesystem som fjerner støv på sensoren, og det solide kamerahuset i magnesiumlegering virker svært robust. – EOS 40D representerer et viktig trinn i EOS-utviklingen for avanserte amatører. Mye av teknologien som er utviklet for vår EOS-1-serie er innebygd i kameraet, sier Lene Finstad, Markedsdirektør Canon Consumer Imaging, Norge.

Les videre

HID 2025: Digitaltrykket vil ta mer av offset-kaka

Annethvert år inviterer Hunkeler til en firedagers messe i Sveits for å vise frem innovative løsninger på trykk langs hele kjeden, fra prepress til trykking og etterbehandling. Årets messe viste frem flere teknologiske fremskritt innen digitaltrykk som kan fremskynde overgangen fra offset.
Fujifilm-3-1024x683

Mutoh lanserer vannbasert rulleprinter med UV-teknologi

Denne printeren, som først ble vist på Drupa 2024 er nå tilgjengelig gjennom Mutohs distributører og partnere i Europa.
mutoh

Summa introduserer vinylkutter til DTF-applikasjoner

Den nye S Class 3-DTF er designet for å forhindre riper eller rullemerker som vanligvis oppstår ved transport av PET-film.
Summa-DTF-cutter

20.000 dupleks B1-ark i timen med inkjet

HP lanserer to nye rull-til-rull inkjetpresser. PageWide Press T4250 HDR og PageWide Web Press T500M HD som vil øke trykkerienes muligheter for vekst i høyvolumsproduksjon.
HP-PageWide-T500M-HD_factory_front_3-1-beskuren

Siste nytt

Danish Connection presenterer banebrytende trykksaker

Et fast og forfriskende innslag på våre Sign, Print & Promotion-messer er fargerike Janne Høgshøj fra Danish Connection, som kommer med en utstilling med trykksaker som skal inspirere både trykkerier og kreative sjeler til det som er mulig. Men noen besøkende vet kanskje ikke hvem Janne Høgshøj er og hva Danish Connection står for, så vi snakket med Janne for å finne ut mer. 
Janne-DC

Printere og varmepresser i aksjon på messen

Kreatek tilbyr DTF-printere, UV-printere, broderimaskiner, varmepresser og tekstiltrykk-løsninger for både små og store produksjoner. Litt av dette viser de på Sign, Print & Promotion.
Kreatek

Brectus – hvor femårsplaner virker

Brectus i Moss har de siste par årene blitt mer produksjonsbedrift. Det betyr kortere leveringstid og større pågang fra forhandlerkunder innen media og reklame. Bedriften har også en god posisjon som leverandør til grafiske virksomheter.
Heidi-Hoen-Brectus

Norgespremiere for Plockmatics nye DigiFold Ultra

På Drupa i fjor drysset Plockmatic ut nyheter, ikke minst en oppgradert versjon av Morgana DigiFold Ultra. Den vises nå i Norge for første gang.
Plockmatic-1-1024x683