tirsdag 17. mai – uke 20
Skjermprodusenten Eizo lanserer sin hittil største skjerm og lover en kvalitet som tidligere ikke har eksistert i denne klassen. Den nye 30-tommeren med betegnelsen Flexscan SX3031W har en betraktningsflate på 29,8 tommer. I første rekke er den beregnet på brukere innenfor CAD/CAM, DTP, grafisk produksjon, bildebehandling og webdesign. Oppløsningen på 2560 x 1600 (16:10) gjør at skjermen også stiller strenge krav til grafikkortet. Den har maksimal lysstyrke på 260 candela per kvadratmeter, kontrastforhold på 900:1 og vertikal og horisontal betraktningsvinkel på 178 grader, noe som i følge produsenten er i absolutt toppklasse for samtlige områder. Responstiden er det heller ikke mye å utsette på; 6 millisekunder i mellomtonene. Flexscan SX3031W er i stand til å vise 68 milliarder farger med en 12-bits LUT (Look Up Table). Den grafiske skjermen har flere spesialfunksjoner, blant annet bilde-i-bilde, slik at to datamaskiner kan være tilknyttet skjermen samtidig. I såfall vil begge bildene vises samtidig med 1200 x 1600 punkters oppløsning. 30-tommeren skal være tilgjengelig i løpet av november.
Stora Enso oppnår det beste resultatet på 20 år for første kvartal 2022. Men selv om de igjen har svarte tall på bunnlinjen for sin papirproduksjon, er dette ikke lenger et strategisk fokuspunkt for dem. Der papir utgjorde 70 % av omsetningen i 2006, utgjør det i dag kun 15 %.
Publisert av:Initiativet «Print Against War» oppfordrer trykkerier og formidlere, utgivere, influensere og leverandører til trykkeri- og emballasjeindustrien om å gå sammen for å støtte sine kolleger i Ukraina i denne utrolig vanskelige tiden. Du kan f.eks. legge inn muligheten til frivillige donasjoner i nettbutikken din.
Publisert av:Electronics For Imaging (EFI) lanserer fem nye EFI Fiery digitale grensesnitt (DFE) basert på den nyeste Fiery-plattformen, Fiery FS500 Pro. Konica Minolta vil være den første til å integrere dem med sine produksjonsmaskiner på grunn av deres mangeårige samarbeid med EFI.
Publisert av: