torsdag 19. mai – uke 20
På Drupa vil Komori vise løsninger for økt produktivitet, lønnsomhet og reduksjon av trykkets miljøpåvirkning, med over 30 live demonstrasjoner om dagen på sin 2000 kvadratmeter store utstilling i hall 15. Der vil de presentere fem løsninger under punktene:
– Ekstra verdi
– Ettpass høy produktivitet
– On demand Changeover
– Fleksibelt multitrykk
– Bevaring av miljøet.
Sentralt i de fem ulike demonstrasjonsscenene hos Komori, er ”DoNet Zone”, kontrollsenter for selskapets jdf-arbeidsflyt. Jdf-flyten vil bli vist med alle selskapets presser i samarbeid med tre ulike MIS-leverandører. I sonen vil de også vise PQC Print Quality Control og KHS-AI trykkstartsystem. Totalt vil utstillingen romme åtte ulike offsetpresser, fra den lille Spica 529P til System 38S 16-siders rotasjonspresse.
I fjor lanserte Fujifilm to nyheter i storformatklassen, Acuity Ultra R2 og Acuity Prime 20/30. Begge disse vil vises under Fespa-messen innenfor rammen av konseptet «Blueprint Live». Dette blir Fujifilms største investering i Fespa de siste fem årene.
Publisert av:Det har bare gått et drøyt halvår siden Fespa i Amsterdam, men nå er det igjen tid for messe. Fra 31. mai til 3. juni møtes trykkeri- og skiltbransjen til gjenbesøk på Messe Berlin. OBS: Ledelsen i Fespa har kommet med en korrigering angående koronatiltakene rundt messen.
Publisert av:Stora Enso oppnår det beste resultatet på 20 år for første kvartal 2022. Men selv om de igjen har svarte tall på bunnlinjen for sin papirproduksjon, er dette ikke lenger et strategisk fokuspunkt for dem. Der papir utgjorde 70 % av omsetningen i 2006, utgjør det i dag kun 15 %.
Publisert av: