Caldera Graphics blir PDF-basert

PUBLISERT: 5 februar 2010
OPPDATERT: 5 februar

Caldera Graphics har oppgradert sin produksjonsflyt v8. Blant forbedringene finner vi optimalisering av X-Rites iPrism og Adobe PDF Print Engine. Med Adobe PDF Print Engine blir Caldera Graphics’ flyt fullstendig PDF-basert. Det betyr også at PDF-filer kan prosesseres i såkalt «native» modus, uten konvertering via Postscript. Iprism er X-Rites fargehåndteringsmotor, og med koblingen til Caldera Graphics kan fargeseparasjon og fargetilpasning forbedres direkte i produksjonsflyten.

Også Easy Media, Calderas verktøy for å lage profiler, har fått en ansiktsløftning. De to nye verktøyene lar brukerne vurdere og sammenligne profiler, og med Gamut Viewer kan man blant annet vise måledata i form av LAB-verdier som individuelle punkter. Ifølge Caldera Graphics er dette en god løsning for å kontrollere at farger ikke utelates i profilen. Et annet poeng er at Caldera Image Bar nå kan håndtere flere faner, noe som skal gjøre det enklere å organisere trykkjobben.

Siste nytt

HBO Grafisk satser videre innen emballasje

I løpet av høsten installerte HBO Grafisk i Haugesund en maskin for bretting og liming av emballasje. En tilbakevendende lokal kunde var avgjørende for investeringen.
Ørjan og Tage-2
HBO Grafisk satser videre innen emballasje

Det er forventet at trykkmarkedet vil vokse – inkjet driver utviklingen

I 2025 var det globale trykkerimarkedet verdt 868 milliarder dollar. Markedet forventes å vokse med en årlig vekstrate på 2,2 prosent frem til 2030 med en total markedsverdi på 969,7 milliarder dollar, ifølge en ny rapport fra Smithers.
FotoJet-2026-01-16T134005.134
Det er forventet at trykkmarkedet vil vokse – inkjet driver utviklingen

Plakater trykt med formål å skulle stjeles

Tyveri av reklameplakater i for eksempel T-banemiljøer er et vanlig fenomen, ifølge de involverte i en ny reklamekampanje.
pressbild3-1
Plakater trykt med formål å skulle stjeles

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Les videre

Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Kodak har lansert den nye versjonen 11.5 av Kodak Prinergy Software. I denne versjonen lover Kodak betydelige forbedringer.
PRINRGY11.5
Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Systemintegrasjon og automatisering er avgjørende konkurransefaktorer

Tre år etter lanseringen blir Heidelbergs skybaserte kundeportal i økende grad det digitale kontrollsenteret for ende-til-ende-produksjon i trykkerier. Totalt bruker mer enn 7000 personer i over 3000 trykkerier over hele verden plattformen til å effektivisere prosesser ved å digitalisere og automatisere dem.
Heidelberg-Cloud
Systemintegrasjon og automatisering er avgjørende konkurransefaktorer

Cover Styl lanserer KI-drevet visualiseringsverktøy

Hvilken type folie passer for et visst innredningsoppdrag? Cover Styl har utviklet et KI-verktøy som skal gjøre den designbeslutningen lettere.
kitchen_cover_styl_adhesive_covering_77d024f5b3-1
Cover Styl lanserer KI-drevet visualiseringsverktøy

Fiery kjøper opp selskaper innen tekstiltrykk

Fiery kjøper opp spanske Inèdit Software. Avtalen forventes å styrke Fierys portefølje innen industriell og spesialtrykk og levere et omfattende utvalg av løsninger for trykkerileverandører.
FotoJet-2025-11-20T142216.485
Fiery kjøper opp selskaper innen tekstiltrykk