Xerox stevner Google og Yahoo

PUBLISERT: 24 mars 2010
OPPDATERT: 24 mars

Xerox har saksøkt Google og Yahoo for krenkelse av patenter innenfor Internettsøk og e-handel. Det skriver nettstedet whattheythink.com. Xerox uttaler at annonsesystemet Google AdSense og AdWords samt søketeknologien i Yahoo Contextual Search Services krenker Xerox’ patent på automatisk genererte spørsmål på nettet. Dessuten mener Xerox at Google Maps, YouTube og Yahoo Shopping strider mot Xerox-patenter fra 2001. – Vi har ført en dialog med Google og Yahoo over lenge tid uten å komme frem til en løsning, sier Bill McKee, talsperson for Xerox. Derfor har vi ingen andre alternativer enn et søksmål for å beskytte vår intellektuelle eiendom.

Kilde: whattheythink.com

Les videre

Print.com investerer for sterk internasjonal posisjon

Print.Group, holdingselskapet bak den europeiske printplattformen Print.com, har kjøpt opp trykkeriet Simian. Oppkjøpet inkluderer salgsplattformene Reclameland, Flyerzone og Drukland samt Simians 23.000 kvadratmeter store produksjonsanlegg nær Groningen i Nederland.
MarcoAarnink-WouterHaan-2

Stibo Complete kjøper Aller Tryk

Stibo Complete kjøper Aller Tryk i Taastrup ved København. Avtalen innebærer at Stibo overtar produksjonen av Aller Medias magasiner og ukeblader i hele Skandinavia.
Aller-Trykk

UPM Raflatac kjøper Metamark

UPM Raflatac styrker sin posisjon i det visuelle kommunikasjonsmarkedet med oppkjøpet av Metamark.
UPM-Metamark

Svenil Skilt og Dekor er nå en del av Skipnes

Svenil Skilt og Dekor, med røtter helt tilbake til 1958, er en produsent innen skilt, lysskilt og storformatprint. Nå har de blitt en del av Skipnes-konsernet.
Skipnes

Siste nytt

Messe-titt: DTF-bølgen rullet inn

Siden DTF-teknologien (direct-to-film) ble lansert for noen år siden, har det gått rake veien oppover. På Sign, Print & Promotion var det flere utstillere som viste såvel DTF-printere som transferproduksjon.
DTF kollage

Sign, Print & Promotion bildekavalkade

Her er noen bildeglimt fra dag 2 på Sign, Print & Promotion-messen 2025.
frontimage

Plockmatic sparket i gang messen med et salg

Ålesundsbedriften Kortshop inngikk avtale på en maskin før Sign, Print & Promotion knapt hadde åpnet dørene. En skjæremaskin fra Mohr, solgt av Plockmatic, skal effektivisere produksjonen.
Plockmatic 1

Den første "Mystery Wrap"-vinneren kåret

Spandex lovet å utfordre deltakerne grundig i sin kreative folieringskonkurranse under Sign, Print & Promotion. Det løftet holdt de med glans.
Wrap 3