Raskere Intellijet 30

PUBLISERT: 10 desember 2010
OPPDATERT: 10 desember

intellijet-prodDetail_Large_web-128x83

Pitney Bowes opplyser at de øker hastigheten på sin utskriftsløsning Intellijet 30. Nå er det tilgjengelig en løsning med en utskriftshastighet på 183 meter i minuttet, og en ny 52 centimeters format. Ifølge selskapet skal den gi opptil tre ganger så høy produktivitet som tradisjonelle systemer.

– I disse tider er det ikke nok å tilby bransjens ledende integrerte løsning for fargetrykk og brevforsendelser, sier Tim Moylan, Pitney Bowes’ direktør for programvare og produksjonstrykk. – Vi må hele tiden fornye og forbedre oss, fordi våre kunder stadig er på utkikk etter nye fremgangsmåter for å redusere kostnadene og øke lønnsomheten. I mai i år, i vårt første år i markedet for digital fargeutskrift, utvidet vi sortimentet ved å lansere Intellijet 20. Nå har vi i tillegg forbedret Intellijet 30, slik at vi tilbyr kundene større fleksibilitet og bedre verktøy for deres eksisterende og fremtidige utskriftsbehov, uttaler han.

Intellijet-systemet skal nå være i stand til å produsere opplag med 100 prosent variable data i farger med en hastighet inntil 183 meter i minutt, i 52 eller 75 centimeter bredde, og med 1200 x 600 dpi oppløsning. Det betyr produksjon på opptil 5236 sider i minutt, hvis man plasserer fire sider på ett ark.

Siste nytt

Les videre