Raskere Intellijet 30

PUBLISERT: 10 desember 2010
OPPDATERT: 10 desember

intellijet-prodDetail_Large_web-128x83

Pitney Bowes opplyser at de øker hastigheten på sin utskriftsløsning Intellijet 30. Nå er det tilgjengelig en løsning med en utskriftshastighet på 183 meter i minuttet, og en ny 52 centimeters format. Ifølge selskapet skal den gi opptil tre ganger så høy produktivitet som tradisjonelle systemer.

– I disse tider er det ikke nok å tilby bransjens ledende integrerte løsning for fargetrykk og brevforsendelser, sier Tim Moylan, Pitney Bowes’ direktør for programvare og produksjonstrykk. – Vi må hele tiden fornye og forbedre oss, fordi våre kunder stadig er på utkikk etter nye fremgangsmåter for å redusere kostnadene og øke lønnsomheten. I mai i år, i vårt første år i markedet for digital fargeutskrift, utvidet vi sortimentet ved å lansere Intellijet 20. Nå har vi i tillegg forbedret Intellijet 30, slik at vi tilbyr kundene større fleksibilitet og bedre verktøy for deres eksisterende og fremtidige utskriftsbehov, uttaler han.

Intellijet-systemet skal nå være i stand til å produsere opplag med 100 prosent variable data i farger med en hastighet inntil 183 meter i minutt, i 52 eller 75 centimeter bredde, og med 1200 x 600 dpi oppløsning. Det betyr produksjon på opptil 5236 sider i minutt, hvis man plasserer fire sider på ett ark.

Siste nytt

Ni tips om hva du kan se på Fespa

Fespa i Berlin står for døren og det er alltid spennende å se i hvilken retning leverandørene har valgt for å styre sin utvikling. Sign&Print har plukket ut ni interessante nyheter på årets messe.
Fespa kollage

Video: Peter Ollén om fremtiden for grafisk bransje

Da Sign, Print & Promotion-messen ble arrangert på X Meeting Point utenfor Oslo i midten av mars, var Peter Ollén fra AGI Media en av foredragsholderne på scenen. Peter Ollén er også parlamentsmedlem for Moderaterna i Sverige.
Peter-Norge-e1743685864737-768x512

Heidelberg feirer 175-års jubileum!

11. mars 1850 – for 175 år siden – åpnet Hemmer, Hamm & Co. klokkestøperi og maskinverksted i Frankenthal. I tillegg til klokker laget de også trykkpresser, som la grunnlaget for selskapet som nå heter Heidelberger Druckmaschinen AG. Presisjon, kvalitet og innovasjon var suksessfaktorene som forvandlet Heidelberg fra et verksted med base i Pfalz-regionen i Tyskland til en global aktør i trykkeribransjen.
Tigel

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

Les videre

Et bredt repertoar tiltrakk seg nye kunder

Med sin deltakelse på Sign, Print & Promotion ønsket Ricoh å vise at de er mer enn arkmatede digitalpresser. Det lyktes de godt med.
Ricoh 1

HID 2025: Digitaltrykket vil ta mer av offset-kaka

Annethvert år inviterer Hunkeler til en firedagers messe i Sveits for å vise frem innovative løsninger på trykk langs hele kjeden, fra prepress til trykking og etterbehandling. Årets messe viste frem flere teknologiske fremskritt innen digitaltrykk som kan fremskynde overgangen fra offset.
Fujifilm-3-1024x683

Mutoh lanserer vannbasert rulleprinter med UV-teknologi

Denne printeren, som først ble vist på Drupa 2024 er nå tilgjengelig gjennom Mutohs distributører og partnere i Europa.
mutoh

Summa introduserer vinylkutter til DTF-applikasjoner

Den nye S Class 3-DTF er designet for å forhindre riper eller rullemerker som vanligvis oppstår ved transport av PET-film.
Summa-DTF-cutter