Ny kjemifri CTP fra Glunz & Jensen

PUBLISERT: 8 april 2011
OPPDATERT: 8 april

Glunz & Jensen lanserte denne uka sin nye CTP-løsning PlateWriter 3000, et kjemifritt CTP-system for 2- og 4-opp produksjon som i første rekke er beregnet på små og mellomstore arktrykkerier. Ifølge produsenten er dette en løsning som hjelper trykkeriene med å eliminere produksjonsfeil samt redusere forbruket av kjemikalier, avfall og vann, noe som totalt vil gi lavere energiforbruk.

PlateWriter 3000 består av en CtP-enhet for produksjon av opptil 20 plater i timen (2-opp) eller 10 plater i timen for 4-opp. Systemet leveres også med en Harlequin-basert RIP som kjører på en kraftfull maskinvareplattform, samt en integrert fremkallingsenhet som ferdigstiller plater uten bruk av kjemikalier. Glunz & Jensen understreker at siden deres iCtP-plater ikke fremkalles med kjemikalier, vil også feilkildene være langt færre enn ved tradisjonell produksjon. Deres iCtP-plater belyses med lavenergi halogenlyskilde i en integrert ferdigstillingsenhet, deretter gummieres de automatisk. Produksjonen foregår uten fremkalligsbad, eksponeringsenheter eller rennende vann.

Les videre

23 prosent raskere med Nyala 5

Swissqprint lanserer nå en ny og fullstendig omdesignet generasjon av sine UV-LED flatbed-skrivere i Nyala- og Impala-serien. Med lineær motordrift har hastigheten økt betydelig og med en ekstra fargekanal utvides bruksmulighetene.
SQP-A-och-C

Tekstilgrossist utvider med 640 nye artikler

L-Shop-Team, med virksomhet blant annet i Norge, introduserer over 640 nye artikler i sitt sortiment fra årsskiftet.
L-shop

Fujifilm lanserer nye tonerpresser med spesialfarger

Fujifilm kommer med fire nye produksjonspresser i midt-sjiktet innenfor sin Revoria Pressstm -serie.
Fujifilm_Revoria_SC285S-2048x719

Lettarbeidet nyhet fra Drytac

Materialprodusenten Drytac lanserer nå Polar Smooth 150 Air i Norden. En selvklebende vinyl med en tykkelse på 150 mikrometer som skal være både slitesterk og lett å jobbe med.
Scandraft Polar

Siste nytt

23 prosent raskere med Nyala 5

Swissqprint lanserer nå en ny og fullstendig omdesignet generasjon av sine UV-LED flatbed-skrivere i Nyala- og Impala-serien. Med lineær motordrift har hastigheten økt betydelig og med en ekstra fargekanal utvides bruksmulighetene.
SQP-A-och-C

På Hunkeler Innovation Days må leverandørene samarbeide

Hvert annet år er Lucerne sentrum for Hunkeler Innovation Days. Det høres kanskje ikke spennende ut, men det er nok det mest spennende stedet å se på ny teknologi og utviklingstrender innen grafisk produksjon.
hunkeler-i-d

Xerox kjøper opp Lexmark

Xerox Holdings Corporation kunngjør at de kjøper Lexmark International i en avtale verdt 1,5 milliarder dollar, inkludert overtatt gjeld. Kjøpet forventes gjennomført i andre halvdel av 2025.
Xerox-logo-sign

Tettere samarbeid mellom FESPA og bransjeforeningen

Grafisk bransjeforening tar over sekretariatet for FESPA Norge. Tanken er å jobbe mer sammen og finne synergier.
Fespa kollage