Effektiv konvoluttering

PUBLISERT: 8 september 2011
OPPDATERT: 8 september

Mange ønsker å ta en større del av den grafiske verdikjeden, og konvolutteringen kan være et aktuelt område å se nærmere på. Den nye Neopost DS200 er i så måte et spennende alternativ. Til en prislapp fra kr 300.000 og oppover skal man ha et visst behov for å investere, men da får man også en fleksibel og modulbasert løsning som håndterer alt fra C6 til C4-konvolutter. Christian Solberg hos Neopost trekker spesielt frem C4 som aktuelt, fordi så få alternative løsninger har denne muligheten. – C4-konvoluttering er mest aktuelt for utsendelse av brosjyrer og hefter som man ikke ønsker å brette, samt kontrakter og annet. Maskinen konvolutterer rundt 4800 C6-konvolutter eller 4000 C4-konvolutter i timen. Maksimal tykkelse på innholdet er 6 mm, tilsvarende rundt 50 ark vanlig kontorpapir. DS200 kan også kobles i produksjonslinje med andre maskiner, eksempelvis Neopost DS1000. – For utsendelse av mer enn 8 ark er C4-konvolutt et gunstig alternativ, også portomessig. Undersøkelser viser at avsenderen får høyere respons på DM i C4 enn i C5, fordi man skiller seg ut. Det er interessant informasjon for markedsførerne, poengterer Christian Solberg.

Siste nytt

De har doblet omsetningen siden pandemien

Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Trio kudu
De har doblet omsetningen siden pandemien

Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Før flyttingen til Langhus investerte Merkur Grafisk i en Heidelberg Speedmaster XL 106-8P, «verdens raskeste offsetpresse». Merkur er nå rangert helt i toppsjiktet i Heidelbergs globale effektivitetsmåling.
heidelberg2
Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Roland DG implementerer tekniske og ytelsesrelaterte oppdateringer til TY-300 DTF-skriveren. Dette vil gi bedre robusthet under høy belastning.
TY300-1
Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

I en artikkel i Druck & Medien, publisert på slutten av 2025, sier Esben Mols Kabell at Scandinavian Print Group (SPG) forventer å kjøpe opp seks til åtte trykkerier i Tyskland i 2026.
Esben-Mols-Kabell-2025
SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

Les videre

Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

De er så fornøyde at de helst ikke vil at konkurrentene kjøper samme utstyr. Etter flere års frieri fra Canon, har Jærprint endelig takket ja. Resultatet er en hverdag med høyere kvalitet, færre papirstopp og bedre service.
Jon Larsen, account manager i Canon, Odd Aandal, designer i Jærprint og Bjørn Reidar Kleppe, daglig leder i Jærprint.
Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

Roland vant pris for strukturprinter

Roland DGs teksturprinter DIMENSE DA-640 tildeles gullmedaljen på Marketing Festival Fair 2025 i Warszawa.
medale-FM-2025-19
Roland vant pris for strukturprinter

Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet

Marabu tror sterkt på sitt nye storformatmerke Liyu. En av fordelene er fleksibiliteten i hvordan maskinene kan utstyres for store volumer eller spennende blekksett. Men er det interesse for neon- og fluoriserende farger?
FotoJet-2025-11-12T143615.355-768x512
Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet

Kjøper restene av konkursrammet Oslo-trykkeri

Den 27. oktober begjærte Kolbotn Trykkeri AS i Sofiemyr konkurs. En drøy uke senere hadde det som var igjen av familietrykkeriet fått ny eier.
Follo-2
Kjøper restene av konkursrammet Oslo-trykkeri