Ny emballasjeløsning for Xerox iGen

PUBLISERT: 15 september 2011
OPPDATERT: 15 september

Xerox lanserer en ny løsning for digitalt emballasjetrykk på den grafiske messen Graph Expo 2011 i Chicago denne uken. Løsningen er fleksibel og rask, kan brukes på ulike materialer og kan lett tilpasses alt fra direkte individuelle jobber i små opplag til store produksjoner.

Med den nye løsningen, åpner det seg i følge Xerox nye markeder for trykkerier med iGen-maskiner. Produksjon av emballasje i små opplag gir unike muligheter for lokale tilpasninger. Dermed kan for eksempel produktprøver også integreres som viktige elementer i lokale og regionale reklamekampanjer. Samtidig får kundene nå de samme fordelene mht til sin emballasje som de hittil har hatt med andre digitale trykksaker; rask produksjon, redusert behov for lagerplass og enorme muligheter for personifisering.

Maskinen er rettet mot et stort og voksende marked. I følge analysebyrået Pira International vil markedet for emballasje- og adressetrykk passere 6,75 milliarder dollar eller nærmere 40 milliarder kroner innen 2014.

Xerox´ iGen® familiens digitale maskiner og tonere tilfredstiller U.S. Food and Drug Administrations (FDA) retningslinjer for emballering av tørrvarer.

Siste nytt

Ni tips om hva du kan se på Fespa

Fespa i Berlin står for døren og det er alltid spennende å se i hvilken retning leverandørene har valgt for å styre sin utvikling. Sign&Print har plukket ut ni interessante nyheter på årets messe.
Fespa kollage

Video: Peter Ollén om fremtiden for grafisk bransje

Da Sign, Print & Promotion-messen ble arrangert på X Meeting Point utenfor Oslo i midten av mars, var Peter Ollén fra AGI Media en av foredragsholderne på scenen. Peter Ollén er også parlamentsmedlem for Moderaterna i Sverige.
Peter-Norge-e1743685864737-768x512

Heidelberg feirer 175-års jubileum!

11. mars 1850 – for 175 år siden – åpnet Hemmer, Hamm & Co. klokkestøperi og maskinverksted i Frankenthal. I tillegg til klokker laget de også trykkpresser, som la grunnlaget for selskapet som nå heter Heidelberger Druckmaschinen AG. Presisjon, kvalitet og innovasjon var suksessfaktorene som forvandlet Heidelberg fra et verksted med base i Pfalz-regionen i Tyskland til en global aktør i trykkeribransjen.
Tigel

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

Les videre

Et bredt repertoar tiltrakk seg nye kunder

Med sin deltakelse på Sign, Print & Promotion ønsket Ricoh å vise at de er mer enn arkmatede digitalpresser. Det lyktes de godt med.
Ricoh 1

HID 2025: Digitaltrykket vil ta mer av offset-kaka

Annethvert år inviterer Hunkeler til en firedagers messe i Sveits for å vise frem innovative løsninger på trykk langs hele kjeden, fra prepress til trykking og etterbehandling. Årets messe viste frem flere teknologiske fremskritt innen digitaltrykk som kan fremskynde overgangen fra offset.
Fujifilm-3-1024x683

Mutoh lanserer vannbasert rulleprinter med UV-teknologi

Denne printeren, som først ble vist på Drupa 2024 er nå tilgjengelig gjennom Mutohs distributører og partnere i Europa.
mutoh

Summa introduserer vinylkutter til DTF-applikasjoner

Den nye S Class 3-DTF er designet for å forhindre riper eller rullemerker som vanligvis oppstår ved transport av PET-film.
Summa-DTF-cutter