Ny event for lekne markedsførere

PUBLISERT: 21 september 2011
OPPDATERT: 21 september

Den 27. oktober arrangeres den første samlingen rundt en helt ny, raskt voksende markedsføringskanal i London – nemlig varemerkesspill. Dette er en kanal som forventes å øke til 1,6 milliarder dollar innen utløpet av 2016.

Games for Brands er en heldagskonferanse som tar for seg alle sider ved fenomenet varemerkespill og digital interaksjon gjennom onlinespill – blant annet reklame i spill, virtuelle produkter och advergames, som er en kombinasjon av annonser och spill. Dagen er delt i fyra temaer: gamification, branded games, virtual goods og in-game ads.

Bedriftsbaserte onlinespill og spillopplevelser er allerede et omfattende område. 40 prosent av alle de som bruker internett spiller onlinespill.

En av de viktigste talerne under Games for Brands heter Tom Chatfield. Han er forfatter av bestselgeren ”Fun Inc, Why games are the 21st Century´s most serious business”.

Mer informasjon finner du her.

Siste nytt

Den første dragen har landet

Den nye Ricoh Pro Z75 – eller «dragen» som Ricoh kaller den – tar opp mye plass i lokalene hos LaserTryk i Århus.
LaserTryk_01
Den første dragen har landet

Slik vil bransjen omdefinere onlinetrykk

Den 12.–13. mars 2026 arrangeres Online Print Summit i München. Med mottoet «Re:inventing Print for the On Demand Era» nøyer man seg ikke med å bare være nytenkende om trykk – men også å omdefinere det.
3.-PM-OPS2026_Image_Meet-the-Speakers_final-2048x1366
Slik vil bransjen omdefinere onlinetrykk

Brother legger inn bud på Mutoh

Brother Industries ønsker å kjøpe Mutoh. Målet er å styrke sin posisjon innen storformat og industriell trykking. 
DSC_2940
Brother legger inn bud på Mutoh

Rask variabelprint med inkjet: «Veldig kostnadseffektivt»

Distribusjons- og logistikkselskapet Direct House i Oslo trykker mye på brev med variabeldata. Inkjet fra Riso har derfor vist seg å være en økonomisk gunstig måte å produsere på.
Gruppbild
Rask variabelprint med inkjet: «Veldig kostnadseffektivt»

Les videre

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

To nye delmesser får premiere på Fespa i Barcelona

Neste mai arrangeres Fespa. Temaet for messen er "The place for experts", som vil fremheve Fespa som et globalt møtested for ekspertise, forretningsutvikling innen trykking og visuell kommunikasjon. Denne uken ble det presentert to nye delmesser som lanseres i Barcelona.
FotoJet-2025-11-05T132301.202-768x512
To nye delmesser får premiere på Fespa i Barcelona

Samtale om trykkets fremtid i en verden i endring

Hvordan ser fremtiden ut for det trykte budskapet? Canon har bedt fire fremtidsforskere om å svare på det spørsmålet, og konklusjonene deres er samlet i en rapport. På Sign&Print Scandinavia diskuterte Canons Erik Åkenes og trendspeider Nicklas Bergman dette temaet.
Canon-sem-1024x683
Samtale om trykkets fremtid i en verden i endring

Fullt hus da Pack for the Future kom til Norge

Grønt Punkt Norge: – Emballasjebransjen står overfor en bølge av nye krav. Vår jobb er å gjøre veien til gode løsninger enklere.
packforthefuture
Fullt hus da Pack for the Future kom til Norge