Manroland Norge AS driver som normalt

PUBLISERT: 1 desember 2011
OPPDATERT: 1 desember

I Augsburg i Tyskland er gigantkonsernet Manroland insolvent. En konkursbegjæring ble innlevert forrige fredag, og det jobbes nå intenst for å finne en løsning på krisen. Selskapet beskjeftiger 6.500 personer, hvorav rundt 5.000 i Tyskland.

I Skandinavia er Manroland organisert i egne selvstendige selskaper, som dermed ikke rammes direkte av krisen. Manroland Norge AS beroliger alle sine eksisterende kunder med at både service og reservedeler vil være tilgjengelig i overskuelig framtid. Det samme gjelder i Danmark og Sverige.

Manroland eies av Allianz Capital Partners og MAN, og har røtter tilbake til 1845.

Manrolands hovedkvarter i Offenbach, Tyskland. Foto: Manroland.

Siste nytt

«Uholdbar situasjon» for Manroland

Manroland Sheetfed, som produserer offsetpresser, har innledet en rekonstruksjon. Nå venter omfattende tiltak for å gjøre selskapet lønnsomt.
manroland-building-sign-1-2000x1333-1
«Uholdbar situasjon» for Manroland

Plexiglass er tingen for Plexon

I år er det 30 år siden Nøtterøy-selskapet Plexon startet, da som Kreativ plast. Gjennom alle årene har de spesialisert seg på én ting: produkter i plexiglass.
Nils 2.1
Plexiglass er tingen for Plexon

Grafisk Øst inviterer til vårseminar i Oslo

Grafisk Øst arrangerer torsdag 16. april vårseminar på Voksenåsen Hotell i Oslo. Alle medlemmer i Grafisk bransjeforening inviteres til en inspirerende dag med faglig påfyll og nettverksbygging.
Vårseminar 2
Grafisk Øst inviterer til vårseminar i Oslo

Antalis satser på 3Ms arkitekturfolie

Antalis ruller nå gradvis ut 3Ms DI-NOC-serie til alle sine europeiske datterselskaper, med start i september 2026.
Antalis-3M_01
Antalis satser på 3Ms arkitekturfolie

Les videre

Store papiraktører går sammen for å møte tøffere tider

UPM og Sappi skal etablere et joint venture selskap for produksjon av grafisk papir. Samarbeidet vil samle tolv papirfabrikker og gjøre den hardt pressede industrien mer konkurransedyktig.
Sappi-UPM-900x600
Store papiraktører går sammen for å møte tøffere tider

Fiery kjøper opp selskaper innen tekstiltrykk

Fiery kjøper opp spanske Inèdit Software. Avtalen forventes å styrke Fierys portefølje innen industriell og spesialtrykk og levere et omfattende utvalg av løsninger for trykkerileverandører.
FotoJet-2025-11-20T142216.485
Fiery kjøper opp selskaper innen tekstiltrykk

SPG kjøper opp igjen

Scandinavian Print Group fortsetter oppkjøpsreisen. Etter flere oppkjøp i Danmark og Tyskland i løpet av året, blir det nå det svenske Screenbolaget og datterselskapet Realtryck i Stockholm som får ny eier.
Nrmark-Kabell
SPG kjøper opp igjen

Han blir ny daglig leder i Focus Neo

Det svenske konsernet Focus Neo, som opererer innen varemerkeskilting, wayfinding og viscom, gjør endringer i ledelsen i det norske selskapet.
Bent-Erik_Halvorsen_webb
Han blir ny daglig leder i Focus Neo