Har du verdens eldste Linx blekkstråleskriver?

PUBLISERT: 29 mars 2012
OPPDATERT: 21 mars

Linx Printing Technologies feirer 25 år i juli, og ønsker i den forbindelse å finne den eldste Linx blekkstråleskriver som fortsatt er i bruk – på verdensbasis. Finner de den i Norge?, spør ACT Logimark.

 

ACT har i tjue år vært totalleverandør av merke-, kontroll- og systemløsninger til industrien, og har de siste 17 årene vært Norges leverandør av Linx’ maskiner for industriell merking. Linx Printing Technologies er en global leverandør av blekkstråleskrivere, laserskrivere og folieskrivere som benyttes i mange bransjer, der ID-merking, batch­nummer, dato og strekkoder er påkrevet. Det er ikke umulig at det fins eldre Linx-modeller i den grafiske bransjen, i følge ACT.

 

Det britiskbaserte Linx Printing Technologies startet produksjon og salg av CIJ printere (con­tinous ink jet) i 1987 med modellene 5200, 5100 og 5150. Gründerne Mike Keeling og Hillar Weinberg tok i bruk ny teknologi fra starten av og introduserte et forseglet skrivehode med en helt ny elektronisk viskositetskontroll og en unik start- og stoppfunksjon. Disse egenskapene er kopiert av andre produsenter, og er i dag hovedfunksjoner i alle CIJ printere.

 

Etterlyser Linx blekkstråleskrivere

– ACT Logimark har solgt Linx’ maskiner i en årrekke, og vi kjenner til flere blekkstråleskrivere av god gammel årgang som fortsatt går, forteller salgssjef Espen Øverbø. – Dette er solide maski­ner med lang levetid, og det skulle ikke forundre meg om det finnes flere eldre utgaver der ute, sier han.

– Dersom du har en eldre Linx blekkstråleskriver ønsker vi å høre om det. ACT tar gjerne i mot henvendelsen din. Alternativt kan du selv registrere den på www.linx25.com. Du behøver ikke nødvendigvis ha kjøpt maskinen hos oss, presiserer Espen. Linx vil kåre fire globale vinnere 6. juli, og spanderer helt nye blekkstråleskrivere med installasjon, blekk og solvent på de utvalgte.

Salgssjef i ACT Logimark, Espen Øverbø, jakter landets eldste Linx blekkstråleskriver. Her med den siste i rekken, en bærbar Linx CJ 400.

Siste nytt

Ni tips om hva du kan se på Fespa

Fespa i Berlin står for døren og det er alltid spennende å se i hvilken retning leverandørene har valgt for å styre sin utvikling. Sign&Print har plukket ut ni interessante nyheter på årets messe.
Fespa kollage

Video: Peter Ollén om fremtiden for grafisk bransje

Da Sign, Print & Promotion-messen ble arrangert på X Meeting Point utenfor Oslo i midten av mars, var Peter Ollén fra AGI Media en av foredragsholderne på scenen. Peter Ollén er også parlamentsmedlem for Moderaterna i Sverige.
Peter-Norge-e1743685864737-768x512

Heidelberg feirer 175-års jubileum!

11. mars 1850 – for 175 år siden – åpnet Hemmer, Hamm & Co. klokkestøperi og maskinverksted i Frankenthal. I tillegg til klokker laget de også trykkpresser, som la grunnlaget for selskapet som nå heter Heidelberger Druckmaschinen AG. Presisjon, kvalitet og innovasjon var suksessfaktorene som forvandlet Heidelberg fra et verksted med base i Pfalz-regionen i Tyskland til en global aktør i trykkeribransjen.
Tigel

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

Les videre

Ni tips om hva du kan se på Fespa

Fespa i Berlin står for døren og det er alltid spennende å se i hvilken retning leverandørene har valgt for å styre sin utvikling. Sign&Print har plukket ut ni interessante nyheter på årets messe.
Fespa kollage

Durst Group kjøper Callas Software

Med kjøpet baner Durst veien for en åpen trykkeribransje, hvor målet er en mer intelligent og problemfri automatisering mellom maskiner, programvare og printprosesser.
Seggern_Gamper

Canon-sjefen: «Inkjet er den rette veien å gå»

Canon har stilt ut på flere messer under mottoet "The power to move". For Canons Jennifer Kolloczek handler den bevegelsen om økt fokus på arkmatet inkjet ved høye hastigheter.
Canon Jennifer Matteus

Kraftfull skjæreteknologi kombinert med automatisering

På FESPA vil Zünd demonstrere hvordan en kombinasjon av kraftig skjæreteknologi, intelligent programvare og innovative løsninger for automatisert materialhåndtering kan gjøre digital skjæring effektiv og allsidig.
Henrik_Larsson_Hedblom-og-Martin_Roed_Nielsen