lørdag 10. april – uke 14
Denne uken gjorde Canon det mulig for forbrukere i 15 europeiske land å resirkulere Canons blekkassetter. Ordningen er tilgjengelig i Østerrike, Belgia, den tsjekkiske republikk, Danmark, Finland, Frankrike, Tyskland, Irland, Luxembourg, Nederland, Norge, Slovakia, Sverige, Sveits og Storbritannia. Omkring 97 % av kassetten gjenbrukes og resirkuleres til andre produkter, mens de gjenværende 3 % brukes til å generere energi via avfall.
For å bidra kan kunden besøke et dedikert område og velge eget land. Etter å ha fylt ut et raskt og enkelt skjema, vil Canon levere returkonvolutter med betalt retur, som kan brukes til å sende kassettene inn til resirkulering.
Ønsker du mer informasjon om Canons resirkuleringsordning for blekkassetter, besøk: www.canon-europe.com/recycling
Det drar seg mot virtuelt Drupa og Konica Minolta inviterer oss inn til å registrere oss for websesjonene sine og få ny innsikt i deres teknologier innen produksjonstrykk, konvertering av etiketter, blekkskrivertrykk, utsmykning og etterbehandling.
Publisert av:Det har foregått en handelslekkasje fra norske bedrifter til land med lave lønninger. Etter hvert som automatisering og robotisering fortrenger arbeidsplassene kan oppdragene finne veien hjem igjen. Dette gir ringvirkninger både i lavtlønns- og høytlønns-landene.
Publisert av:Keypoint Intelligence har publisert testrapporten for Canons 64 tommers rull-til-rull-skriver, Colorado 1650. Skriveren ble testet i kategoriene bildekvalitet, brukervennlighet og hastighet, og oppnådde svært gode resultater i samtlige kategorier.
Publisert av: