Nye offsetpresser i to trykkerier

PUBLISERT: 8 mars 2013
OPPDATERT: 8 mars

Snorre Benediktsson hos Mitsubishi-leverandøren Grafimec AS kan fortelle at selskapet nå har signert kontrakt om levering av en ny 2013 Mitsubishi V3000-LS4 til Haslum Grafisk AS på Rud i Bærum.

Maskinen er en 4-farger offsetmaskin i maks-format 750×1050 med materialområde fra 0,04 til 0,8 mm, spektrofometrisk fargemåling, platebytte på 40 sekunder uten behov for prebending, for å nevne noe av utstyret maskinen leveres med.

Maskinen vil erstatte Haslum Grafisk sin eksisterende Mitsubishi 3H-4 som ble levert i 2000 og som i dag har produsert over 220 millioner trykk.

Den nye maskinen vil bli installert i løpet av høsten 2013, forteller Snorre, som også kan fortelle at Ajour Grafisk AS i Oslo i desember 2012 installerte en nyere brukt Mitsubishi D3000-LS5 som erstattet en Mitsubishi fra 1995.

Les videre

HID 2025: Digitaltrykket vil ta mer av offset-kaka

Annethvert år inviterer Hunkeler til en firedagers messe i Sveits for å vise frem innovative løsninger på trykk langs hele kjeden, fra prepress til trykking og etterbehandling. Årets messe viste frem flere teknologiske fremskritt innen digitaltrykk som kan fremskynde overgangen fra offset.
Fujifilm-3-1024x683

Mutoh lanserer vannbasert rulleprinter med UV-teknologi

Denne printeren, som først ble vist på Drupa 2024 er nå tilgjengelig gjennom Mutohs distributører og partnere i Europa.
mutoh

Summa introduserer vinylkutter til DTF-applikasjoner

Den nye S Class 3-DTF er designet for å forhindre riper eller rullemerker som vanligvis oppstår ved transport av PET-film.
Summa-DTF-cutter

20.000 dupleks B1-ark i timen med inkjet

HP lanserer to nye rull-til-rull inkjetpresser. PageWide Press T4250 HDR og PageWide Web Press T500M HD som vil øke trykkerienes muligheter for vekst i høyvolumsproduksjon.
HP-PageWide-T500M-HD_factory_front_3-1-beskuren

Siste nytt

Sign, Print & Promotion bildekavalkade

Her er noen bildeglimt fra dag 2 på Sign, Print & Promotion-messen 2025.
frontimage

Plockmatic sparket i gang messen med et salg

Ålesundsbedriften Kortshop inngikk avtale på en maskin før Sign, Print & Promotion knapt hadde åpnet dørene. En skjæremaskin fra Mohr, solgt av Plockmatic, skal effektivisere produksjonen.
Plockmatic 1

Den første "Mystery Wrap"-vinneren kåret

Spandex lovet å utfordre deltakerne grundig i sin kreative folieringskonkurranse under Sign, Print & Promotion. Det løftet holdt de med glans.
Wrap 3

Inkjet i høye hastigheter er fremtiden for Ricoh

Arkbasert toner er fortsatt et viktig segment for Ricoh, men det er innenfor inkjet det er et reelt potensial for både utvikling og vekst. Dette sier Eef de Ridder, visepresident for Ricoh Europes grafiske kommunikasjonssegment, i et intervju med Sign&Print.
Ricoh-Eef-2