Nytt medlem i PRO-serien

PUBLISERT: 19 april 2013
OPPDATERT: 19 april

Roland DG har nettopp lansert en nytt medlem i sin PRO-serie, den nye og raske SOLJET PRO4 XF-640.  Utviklingsrosessen har tatt 14 måneder, involvert 50 medarbeidere og forskjellige avdelinger, og målet har vært å sikre en løsning som leverte både hastighet og kvalitet. Det ble også nødvendig å utvikle nye teknologier før den nye PRO4 XF-640 innfridde, forteller Mr. Katsuo Ikehata, general manager i Roland DG Corporations R&D-avdeling.

– Vi vet at det generelle kravet fra printshops er å kunne levere innenfor 24 – 48 timer. Derfor betyMr.-Ikehatar hastighet så mye. Før kunne en printshop produsere 15 bannere, 20 plakater og 2 bildekor-folier på én dag. Med XF kan de klare det dobbelte, sier Katsuo Ikehata.
En av utfordringene i prosessen var å finne en teknologi som kunne kjøre raskt og så stabilt at bildekvaliteten var på et like høyt nivå. Skriverhodenes bevegelse er stabilisert, og dette har gitt høy blekkpresisjon. Det har også vært nødvendig å jobbe med både mate-systemer og opptakssystemet. XF-printer har fått 16 pinch-rollers. Opptaksystemet er et nytt design, som ruller mediet opp med høy hastighet og samtidig sikrer at det er enkelt å betjene, mener Ikehata.

Les videre

HID 2025: Digitaltrykket vil ta mer av offset-kaka

Annethvert år inviterer Hunkeler til en firedagers messe i Sveits for å vise frem innovative løsninger på trykk langs hele kjeden, fra prepress til trykking og etterbehandling. Årets messe viste frem flere teknologiske fremskritt innen digitaltrykk som kan fremskynde overgangen fra offset.
Fujifilm-3-1024x683

Mutoh lanserer vannbasert rulleprinter med UV-teknologi

Denne printeren, som først ble vist på Drupa 2024 er nå tilgjengelig gjennom Mutohs distributører og partnere i Europa.
mutoh

Summa introduserer vinylkutter til DTF-applikasjoner

Den nye S Class 3-DTF er designet for å forhindre riper eller rullemerker som vanligvis oppstår ved transport av PET-film.
Summa-DTF-cutter

20.000 dupleks B1-ark i timen med inkjet

HP lanserer to nye rull-til-rull inkjetpresser. PageWide Press T4250 HDR og PageWide Web Press T500M HD som vil øke trykkerienes muligheter for vekst i høyvolumsproduksjon.
HP-PageWide-T500M-HD_factory_front_3-1-beskuren

Siste nytt

Sign, Print & Promotion bildekavalkade

Her er noen bildeglimt fra dag 2 på Sign, Print & Promotion-messen 2025.
frontimage

Plockmatic sparket i gang messen med et salg

Ålesundsbedriften Kortshop inngikk avtale på en maskin før Sign, Print & Promotion knapt hadde åpnet dørene. En skjæremaskin fra Mohr, solgt av Plockmatic, skal effektivisere produksjonen.
Plockmatic 1

Den første "Mystery Wrap"-vinneren kåret

Spandex lovet å utfordre deltakerne grundig i sin kreative folieringskonkurranse under Sign, Print & Promotion. Det løftet holdt de med glans.
Wrap 3

Inkjet i høye hastigheter er fremtiden for Ricoh

Arkbasert toner er fortsatt et viktig segment for Ricoh, men det er innenfor inkjet det er et reelt potensial for både utvikling og vekst. Dette sier Eef de Ridder, visepresident for Ricoh Europes grafiske kommunikasjonssegment, i et intervju med Sign&Print.
Ricoh-Eef-2