Konica Minoltas største Production Printing avtale

PUBLISERT: 15 desember 2015
OPPDATERT: 21 mars

 

kmbhc1070-390px

Trykkerikjeden Justnu, som har 19 lokale trykkerier i sør-Sverige, har inngått en fireårig rammeavtale med Konica Minolta om leveranse av nye digitale trykkpresser. Man kommer med start i januar 2016 å installere 19 stk Konica Minolta Bizhub Press C1070. Avtalen er ifølge Konica Minolta deres største Production Printing forretning i Europa i år.

– Vi har et meget velfungerende samarbeid med Konica Minolta siden flere år tilbake. Etter en omfattende vurdering har vi nå valgt å fortsette med Konica Minolta som partner. Vi vet at Konica Minoltas digitale trykkpresser holder høy kvalitet og er meget driftssikre. De nye maskinene gir enda høyere trykkvalitet og produktivitet enn våre nåværende, hvilket gjør at vi kan tilby enda bedre service til våre kunder, sier Jan Veres, som er administrerende direktør for Justnu.

– Men like viktig er Konica Minoltas engasjement og høye servicenivå, deres service og supportorganisasjon fungerer meget godt. Vi har et strategisk partnerskap med Konica Minolta der vi hjelper hverandre med å utvikles. Det er meget verdifullt for oss, fortsetter Jan Veres.

JustNu-kjeden har de seneste årene vokst kraftig og satser på fortsatt vekst og ekspansjon i Sverige og Norden. Å ha de nyeste og beste tekniske løsningene hva angår digitaltrykk, programvarer og computere er viktige brikker i strategien.

– Lokal tilstedeværelse, personlig service og et høyt servicenivå er viktig for oss. Justnu er en printshop midt i byen for store og små foretak. Vi er en komplett trykksaksleverandør som kan levere meget raskt takket være våre effektive digitale trykkløsninger, sier Jan Veres.

– Vi er utrolig stolte og glade over den fortsatte tilliten fra JustNu, dette er et langsiktig og gjensidig utviklende samarbeid. Det vi leverer er jo forretningskritiske løsninger som hjelper JustNu-kjeden å effektivisere sine produksjonsprosesser og øke lønnsomheten, sier Roy Spennare, forretningsområdesjef Production Printing hos Konica Minolta.

– Vi er også stolte over våre høyt presterende digitale trykkpresser i C1070-serien. Takket være en mengde nye innovative funksjoner kan operatørene ytterligere forbedre sin produktivitet, hvilket innebærer at JustNu kan utvide sin virksomhet og tilby nye typer av løsninger, avslutter Roy Spennare.

Les videre

Print.com investerer for sterk internasjonal posisjon

Print.Group, holdingselskapet bak den europeiske printplattformen Print.com, har kjøpt opp trykkeriet Simian. Oppkjøpet inkluderer salgsplattformene Reclameland, Flyerzone og Drukland samt Simians 23.000 kvadratmeter store produksjonsanlegg nær Groningen i Nederland.
MarcoAarnink-WouterHaan-2

Danish Connection presenterer banebrytende trykksaker

Et fast og forfriskende innslag på våre Sign, Print & Promotion-messer er fargerike Janne Høgshøj fra Danish Connection, som kommer med en utstilling med trykksaker som skal inspirere både trykkerier og kreative sjeler til det som er mulig. Men noen besøkende vet kanskje ikke hvem Janne Høgshøj er og hva Danish Connection står for, så vi snakket med Janne for å finne ut mer. 
Janne-DC

Printere og varmepresser i aksjon på messen

Kreatek tilbyr DTF-printere, UV-printere, broderimaskiner, varmepresser og tekstiltrykk-løsninger for både små og store produksjoner. Litt av dette viser de på Sign, Print & Promotion.
Kreatek

NI Solutions viser fremtidens trykkproduksjon

Svenske NI Solutions retter seg mot en bred kundekrets i grafisk bransje, deriblant storformatprodusenter, trykkerier, prepressavdelinger, emballasje- og etikettprodusenter.
NI 1 w

Siste nytt

Sign, Print & Promotion bildekavalkade

Her er noen bildeglimt fra dag 2 på Sign, Print & Promotion-messen 2025.
frontimage

Plockmatic sparket i gang messen med et salg

Ålesundsbedriften Kortshop inngikk avtale på en maskin før Sign, Print & Promotion knapt hadde åpnet dørene. En skjæremaskin fra Mohr, solgt av Plockmatic, skal effektivisere produksjonen.
Plockmatic 1

Den første "Mystery Wrap"-vinneren kåret

Spandex lovet å utfordre deltakerne grundig i sin kreative folieringskonkurranse under Sign, Print & Promotion. Det løftet holdt de med glans.
Wrap 3

Inkjet i høye hastigheter er fremtiden for Ricoh

Arkbasert toner er fortsatt et viktig segment for Ricoh, men det er innenfor inkjet det er et reelt potensial for både utvikling og vekst. Dette sier Eef de Ridder, visepresident for Ricoh Europes grafiske kommunikasjonssegment, i et intervju med Sign&Print.
Ricoh-Eef-2