søndag 11. april – uke 14
Canon kunngjorde forrige uke at CopyCat avdeling Ski har signert kontrakt på to av Canon imagePRESS C800.
CopyCat har vært, og er fortsatt, en pionér, og hele veien tatt i bruk siste teknologi, og vært en spydspiss innen utviklingen i grafisk bransje i Norge. CopyCat avdeling Ski er en franchiseavdeling av CopyCat, og har i løpet av de siste par årene doblet sine produksjonslokaler for større kapasitet, mer effektiv produksjon og et utvidet spekter av tjenester. Kalle Solvang, daglig leder i Ski, forteller om strategi og bakgrunnen for investeringen;
– Vi har oppdrag for store deler av næringslivet, og forsyner alt fra eiendomsmeglere, entreprenører og næringslivet generelt med alle typer reklamemateriell, hefter, plakater med mer. Da er det viktig med kvalitet i alle ledd, spesielt på produkt og løsningsfronten. Canon har produkter og en teknologi som gir den trykkvaliteten vi trenger på ulike type medier, sammen med fleksibilitet hva gjelder etterbehandling, sier Solvang.
CopyCat avdeling Ski har de siste årene gått fra å være en tradisjonell kopi- og trykkleverandør, til å bli en totalleverandør av grafiske kommunikasjonstjenester.
– Vi undersøkte trykk-kvalitet, hastighet og serviceintervaller mot andre maskiner og er helt sikre på at vi har tatt det riktige valget for fremtiden, fortsetter Solvang.
Timm Wold, salgssjef for professional print i Canon Norge, sier:
– Vi er svært glade for at CopyCat avdeling Ski nå investerer i våre imagePRESS’er. imagePRESS C800-serien består av mye ny teknologi, som i sum, tilbyr høyeste kvalitet, produktivitet og pålitelighet, sammen med fleksible alternativer for etterbehandling. På denne måten møter vi kravene til CopyCat avdeling Ski og deres marked innen kommersiell print, avslutter Timm Wold.
Det drar seg mot virtuelt Drupa og Konica Minolta inviterer oss inn til å registrere oss for websesjonene sine og få ny innsikt i deres teknologier innen produksjonstrykk, konvertering av etiketter, blekkskrivertrykk, utsmykning og etterbehandling.
Publisert av:Det har foregått en handelslekkasje fra norske bedrifter til land med lave lønninger. Etter hvert som automatisering og robotisering fortrenger arbeidsplassene kan oppdragene finne veien hjem igjen. Dette gir ringvirkninger både i lavtlønns- og høytlønns-landene.
Publisert av:Keypoint Intelligence har publisert testrapporten for Canons 64 tommers rull-til-rull-skriver, Colorado 1650. Skriveren ble testet i kategoriene bildekvalitet, brukervennlighet og hastighet, og oppnådde svært gode resultater i samtlige kategorier.
Publisert av: