07 Aurskog går for Heidelberg

PUBLISERT: 22 februar 2016
OPPDATERT: 22 februar

07 Aurskog har inngått avtale med Luth Gruppen om levering av en Heidelberg Speedmaster XL 106-8-P trykkmaskin.

Dette er markedets mest fleksible og produktive 8 farger maskin med en produksjonshastighet på 18.000 trykk pr. time. Investeringen kommer som et ledd i at 07 Gruppen samler all offsettrykking og ferdiggjøring på Aurskog.XL106_Perfecting

Det har vært utført grundige tester og vurderinger som har resultert i at 07 Aurskog har valgt en helautomatisk trykkmaskin fullt utstyrt for maksimal produktivitet og fleksibilitet.

Maskinen skal produsere et bredt spekter av produkter fra tynt papir til tykk kartong, deriblant plakater i korte serier.

Luth Gruppen takker for tilliten og ser frem til igangkjøring medio 2016.

Åsmund Krogstad, direktør på 07 Aurskog sier: «Dette er en veloverveid beslutning og det har vært en omstendelig prosess med testing.  De krav som 07 Aurskog har til sin produksjon for fremtiden, resulterte i valg av denne maskin.

07 Aurskog har store forventninger og vi gleder oss til å få maskin i hus.  Produktivitet og raske omstillinger er alfa og omega for fremtiden!»

Siste nytt

Dursts nye storformatpresse bygger bro over et teknologisk gap

Byen Lienz, eller "Dolomittenes perle" i Tyrol i Østerrike, er også kjent som solens by. Solen skinner visstnok veldig ofte over byen, og det gjorde den da Sign&Print dro dit for å være vitne til premieren på Dursts nye digitale presse P5 SMP, en storformatpresse, et 16 meter langt beist som retter seg mot utstillingsmateriell og bølgepapp. Den skal sees på som et alternativ til UV-presser med én gjennomgang.
Maskinenx
Dursts nye storformatpresse bygger bro over et teknologisk gap

Cover Styl lanserer KI-drevet visualiseringsverktøy

Hvilken type folie passer for et visst innredningsoppdrag? Cover Styl har utviklet et KI-verktøy som skal gjøre den designbeslutningen lettere.
kitchen_cover_styl_adhesive_covering_77d024f5b3-1
Cover Styl lanserer KI-drevet visualiseringsverktøy

To store svenske trykkerier blir ett

Konsolideringer i bransjen fortsetter, og de neste i rekken er Eskils Tryckeri og Stema Specialtryck. Fra 2026 vil de slå seg sammen til et felles selskap med en omsetning på omtrent 250 millioner svenske kroner.
Stema-Eskils-webb-1024x683
To store svenske trykkerier blir ett

Canon markerer deres posisjon i inkjet-markedet

Med tre nye produkter på vei til markedet markerer Canon sin posisjon som markedets ledende leverandør av inkjetbaserte trykkløsninger.
Canon_01
Canon markerer deres posisjon i inkjet-markedet

Les videre

Fiery kjøper opp selskaper innen tekstiltrykk

Fiery kjøper opp spanske Inèdit Software. Avtalen forventes å styrke Fierys portefølje innen industriell og spesialtrykk og levere et omfattende utvalg av løsninger for trykkerileverandører.
FotoJet-2025-11-20T142216.485
Fiery kjøper opp selskaper innen tekstiltrykk

SPG kjøper opp igjen

Scandinavian Print Group fortsetter oppkjøpsreisen. Etter flere oppkjøp i Danmark og Tyskland i løpet av året, blir det nå det svenske Screenbolaget og datterselskapet Realtryck i Stockholm som får ny eier.
Nrmark-Kabell
SPG kjøper opp igjen

Han blir ny daglig leder i Focus Neo

Det svenske konsernet Focus Neo, som opererer innen varemerkeskilting, wayfinding og viscom, gjør endringer i ledelsen i det norske selskapet.
Bent-Erik_Halvorsen_webb
Han blir ny daglig leder i Focus Neo

Avtale sikrer levering av papiraviser

Schibsted og Helthjem har signert en ny langsiktig avtale om avisdistribusjon som sikrer videre levering hjem til leserne seks dager i uken. Avtalen har en minimumsvarighet ut 2027.
Helthjem
Avtale sikrer levering av papiraviser