Print Power og Staffan Hultèn i Bergen

PUBLISERT: 15 april 2016
OPPDATERT: 15 april

Grafisk bransjeforening Vest, Print Power Norge og Bergen Salg- og Reklameforening samarbeider om et frokostmøte 27. april på Radisson Blue Royal Bergen. Staffan Hultèn skal snakke om effekten av markedsføring på papir og i digitale kanaler. 170 er påmeldt til nå.

Staffan estaffanhultenramr grunnlegger av Research & Analysis of Media (RAM), en av Europas fremste eksperter på kommersielle medier. RAM arbeider med rundt 1000 mediehus i 19 land primært for å måle effekten av kommersiell og redaksjonell kommunikasjon i print, nett, mobil og bevegelig bilde. Han vil vise eksempler på hva som virker og ikke minst hva man bør unngå. Resultatene kan være overraskende for mange!

Statistikken lyver ikke. Aviser og magasiner taper annonseinntekter til digitale kanaler men likevel blir det satset på DM og uadressertreklame av store og små virksomheter. Mediemangfoldet gjør det stadig vanskeligere for budskapsformidlere å velge den mest effektive kanalen og formen som når ut til markedet og skaper verdier.

Siste nytt

SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

I en artikkel i Druck & Medien, publisert på slutten av 2025, sier Esben Mols Kabell at Scandinavian Print Group (SPG) forventer å kjøpe opp seks til åtte trykkerier i Tyskland i 2026.
Esben-Mols-Kabell-2025
SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

Dette var de mest leste sakene i 2025

Artikler om offsettrykk av eurosize-plakater, regjeringens satsing på skolebøker og vår egen messe Sign, Print & Promotion. Dette var noen av de mest leste tekstene på Sign&Print i fjor.
Mest läst-2
Dette var de mest leste sakene i 2025

Mindre letterpress-trykkeri er konkurs

Presserommet i Fredrikstad er per den 7. januar 2026 meldt konkurs. Selskapet tilbød tjenester innen grafisk design og letterpress-trykk.
Vinge Letterpress
Mindre letterpress-trykkeri er konkurs

Positivt fjorår for Skipnes – nå satser de videre

Hvordan møter man en trend med fallende trykkvolumer? Det er et spørsmål som Geir Hagen, daglig leder i Skipnes, har tenkt mye på. Svaret viste seg å være skilt og storformat, og nå lanseres en egen serie standardiserte skilt.
Geir
Positivt fjorår for Skipnes – nå satser de videre

Les videre

NIZE equipment styrker sin serviceorganisasjon

NIZE equipment utvider nok en gang serviceteamet sitt for å møte den økende etterspørselen etter teknisk support og pålitelige løsninger i den grafiske bransjen.
Stefan-og-Jesper-Elitron-ny
NIZE equipment styrker sin serviceorganisasjon

Store papiraktører går sammen for å møte tøffere tider

UPM og Sappi skal etablere et joint venture selskap for produksjon av grafisk papir. Samarbeidet vil samle tolv papirfabrikker og gjøre den hardt pressede industrien mer konkurransedyktig.
Sappi-UPM-900x600
Store papiraktører går sammen for å møte tøffere tider

Fiery kjøper opp selskaper innen tekstiltrykk

Fiery kjøper opp spanske Inèdit Software. Avtalen forventes å styrke Fierys portefølje innen industriell og spesialtrykk og levere et omfattende utvalg av løsninger for trykkerileverandører.
FotoJet-2025-11-20T142216.485
Fiery kjøper opp selskaper innen tekstiltrykk

SPG kjøper opp igjen

Scandinavian Print Group fortsetter oppkjøpsreisen. Etter flere oppkjøp i Danmark og Tyskland i løpet av året, blir det nå det svenske Screenbolaget og datterselskapet Realtryck i Stockholm som får ny eier.
Nrmark-Kabell
SPG kjøper opp igjen