Canon med nye høyhastighetsskrivere

PUBLISERT: 6 mai 2016
OPPDATERT: 6 mai

Canon Europa, lanserer nye sort-hvitt- og fargeskrivere: i-SENSYS LBP351x, LBP352x, LBP710Cx og LBP712Cx. Modellene er utviklet for å møte utskriftsutfordringene i større foretak, og byr på økt produktivitet og fleksible konfigurasjonsløsninger i en solid og kompakt design.

De nye skriverne hever listen for produktivitet i i-SENSYS-serien, og er designet for krevende arbeidsgrupper i en rekke sektorer, blant annet helseforetak, juridisk virksomhet og detaljhandel. Med utskriftshastigheter fra henholdsvis 55 og 62 sider i minuttet, sørger i-SENSYS LBP351x og LBP352x for optimal effektivitet i virksomheter med høye sort-hvitt-volumer. Produktiviteten på arbeidsplassen økes ytterligere med i-SENSYS LBP351x og LBP352x med papirkapasitet på opptil 3 600 ark. i-SENSYS LBP710Cx skriver ut 33 sider i minuttet i farger og har maksimal kapasitet på 2 300 ark, mens i-SENSYS LBP712Cx skriver ut 38 sider i minuttet i farger, og har papirkapasitet på 1 200 ark.

De nye enhetene er kompakte og dermed enkle å plassere, selv på steder der det er trangt om plassen, slik at bedrifter kan opprettholde kontakten med kunder, klienter og kolleger og jobbe mer effektivt. Fleksible konfigurasjonsløsninger dekker spesielle utskriftsbehov i en rekke miljøer, og det er også mulig å utvide med fire ekstra papirmagasiner og spesialmedier, for eksempel til spesialpapir til kontoutskrifter og resepter. i-SENSYS LBP710Cx og i-SENSYS LBP712Cx har i tillegg ny høykvalitets fargetoner med økt kapasitet, noe som betyr at det går lenger tid mellom hver gang du må skifte kassett. Dermed kan bedriften kutte kostnadene, samtidig som de øker effektiviteten.

Begge seriene har mulighet for mobil utskrift og nettskytilkobling. Med støtte for Apple AirPrint™ og Mopria kan ansatte skrive ut dokumenter fra kompatible mobile enheter når de er på farten. Bedrifter som bruker Google Cloud Print, vil

Iacob Bjørnebye, produktsjef for laser i Canon Norge.
Iacob Bjørnebye, produktsjef for laser i Canon Norge.

sette pris på at dette også støttes. I tillegg får du sømløs integrering med Canons plattform for utskriftsstyring, uniFLOW, som gir arbeidsgruppene i hele virksomheten tilgang til bedriftsfunksjonalitet. Canons Quick First-Print-teknologi sørger for at dokumentene skrives ut på et øyeblikk, selv fra hvilemodus, noe som øker effektiviteten ytterligere. Enhetene støtter også skriverspråkene PCL5e/6 og Adobe PostScript som er bransjestandard, noe som gjør det enkelt å integrere enhetene i et nettverk.

–Disse enhetene tilfører økt hastighet og produktivitet i-SENSYS-serien, og gjør det mulig for Canon å tilby et allsidig skriverutvalg til kundeorienterte vertikale markeder der plass ofte er en viktig faktor. I bedriftsmarkedet er tid penger, og de nye i-SENSYS-modellene er utviklet med fokus på produktivitet og fleksibilitet. Med støtte for høy utskriftshastighet, stor papirkapasitet og ny tonerteknologi, nyter travle miljøer godt av en rask og profesjonell løsning som optimaliserer produktiviteten på arbeidsplassen, sier

Siste nytt

Mange inntrykk på Fespa for NGL-stipendiater

En uke før årets Fespa delte Norsk Grafisk Leverandørforening (NGL) ut et reisestipend til to studenter som studerer grafisk design ved Høyskolen Kristiania. Sign&Print møtte dem på messen for å høre hva de så og hvilken kunnskap de tar med seg hjem.
Stipendium 2

Plockmatic satser innen etikett og emballasje

For ti år siden leverte Plockmatic stort sett bare stift- og falsemaskiner for arktrykk. Siden den gang har de gjort seg bredere gjennom oppkjøp, og på årets Fespa var fokuset på noe helt annet: etiketter og emballasje.
Plockmatic

Lakkeffekter uten lakk i Agfas nye planskriver

Agfas nye Onset Panthera FB3216 flatbedskriver er bygget for høye volumer og eksepsjonell hastighet. I tillegg kan maskinen levere lakkeffekter uten lakk.
agfa-DSC0097

Her blir produkt beslaglagt under Fespa etter mistenkt kriminalitet

Uventet drama oppsto på Fespa i Berlin etter at Vivid Laminating Technologies' juridiske team utstedte et påbud med produksjonsstopp mot en kinesisk utstiller, melder Printweek. Dette resulterte i at ett produkt ble konfiskert fra utstillingen.
fespa-kriminalitet

Les videre

Fusjon og flytting for Merkur og Printing

Fra 1. mai 2025 har Merkur Grafisk og Printing AS offisielt slått seg sammen, og møter markedet som én samlet aktør. Om en måneds tid samles de også fysisk i toppmoderne lokaler på Langhus.
Merkur

Canon stiller ut de siste storformatnyhetene

Canon viser frem det nyeste i storformat på FESPA Global Print Expo, 6.–9. mai i Berlin, Tyskland.
fespa-2025_web-page_coloradom_arizona_flow_neon_env1_2023_hr-3x2_6d346bbefd7445b3b7c32e8e381567ab

Ny beskyttelsesfilm for frontruter: "Utrolig stort marked"

Hexis bestselgende lakkbeskyttelsesfilm Bodyfence kommer med en ny film for å beskytte frontruter.
fukt_9373

Summa demonstrerer den nye V-serien og DTF-kutter

For snart tre år siden kjøpte Summa den italienske skjærebordprodusenten Valiani. Nå slippes den første fellesløsningen, V-serien.
Summa-V-w-1024x683