Direct House er ledende i Norge når det gjelder direktereklame og annen uadressert reklame. De jobber med print, emballasje, netthandel, lager og logistikk. På plass i trykkeriet står en Riso Comcolor 9150 som ble installert av Postrom Maskiner, og vi har tatt en liten prat med Harold Davidsen på Direct House om hvordan maskinen leverer.
Hvorfor valgte dere å kjøpe nettopp denne maskinen?
– Vi valgte denne fordi den er veldig effektiv og økonomisk når det gjelder de trykksakene vi benytter den til.
Hva bruker dere Riso Comcolor 9150 til?
– Vi bruker den mest til å trykke brev. For eksempel brev med signaturer eller logoer som skal være i farger, og adresserte brev. Konvolutten har vi en annen maskin til, de trykkes oftest i offset.
Hvilke andre typer maskiner har dere?
– Vi har seks skrivere fra Xerox: en Nuvera 144 og to D136 som kjører svart, og på fargesiden en Versant 100 med fals og stans fra Plockmatic, enda en Versant 100 og en Versant 80. Dessuten har vi to konvolutteringsmaskiner, en Pitney Bowes APS og en Pitney Bowes FPS. I tillegg har vi annet utstyr for kutt og fals.
Hvordan gikk installasjonen?
– Det gikk raskt og smidig. Det er en veldig enkel maskin å jobbe med.
Hvordan fungerer maskinen for dere?
– Vi har hatt den et par år nå, to kanskje. Den kan jo ikke produsere hva som helst, til fotografier og dobbelsidige trykk må man benytte en annen maskin, men sammen med våre fargeskrivere funker den bra. Det er en enkel og veldig økonomisk printer.
Er dere fornøyde med maskinen?
– Ja, vi er veldig fornøyde med den.
Riso Comcolor 9150 er en av maskinene som Postrom Maskiner kommer til å vise frem på Sign&Print-messen på Exporama den 14-15. september.