Canon på “Klima A-liste”

PUBLISERT: 27 oktober 2016
OPPDATERT: 21 mars

Canons innsats for å redusere klimaendringene har oppnådd anerkjennelse hos den internasjonale ideelle organisasjonen CDP[1], med base i Storbritannia, og får dermed for første gang en plass på den anerkjente Klima A-listen.

Siden 2003 har CDP evaluert store selskaper over hele verden, etter deres innsats for å redusere globale klimaendringer. Evalueringene er basert på informasjon oppgitt i form av svar på spørsmål sendt til selskapene[2] om forretningsmessige risikofaktorer og muligheter forbundet med drivhusgassutslipp og klimaendringer. I 2016 har ca. 6 000 selskaper blitt vurdert; av disse var 500 japanske. Evalueringen rangerer selskapene på en skala fra A til F, der A er den høyeste. Canon ble utnevnt som en av 193 selskaper som nådde opp på A-listen.

Som en del av Canons miljøvisjon, Action for Green, som ble innført i 2008, ble det etablert et mål om årlig CO2-reduksjon for hvert produkts livssyklus med 3 %, blant annet gjennom proaktive tiltak som energisparende aktiviteter ved produksjonsanlegg, endret distribusjon, redusert energiforbruk ved bruk av produktet, reproduksjon av produktet[3], gjenbruk av deler og resirkulering av forbruksvarer. Resultatet var en betydelig reduksjon av CO2-utslippet per livssyklus per produkt i 2015, ned til ca. 30 % av utslippet i 2008, med andre ord en gjennomsnittlig reduksjon på rundt 5 % per år.

Canons miljøvisjon Action for Green har som mål å realisere et samfunn som fremmer en sunn livsstil og et sunnere globalt miljø, gjennom teknologisk innovasjon og styrket effektivitet. Gjennom produktenes livssyklus – fra produksjon til bruk og resirkulering – vil Canon videreføre sine aktiviteter i samarbeid med kunder og forretningspartnere, for å redusere skader på miljøet og dermed nå denne miljøvisjonen.

[1] Tidligere kjent som Carbon Disclosure Project, etablert i Storbritannia i 2000. CDP støtter et enkelt globalt system for måling, styring og deling av viktig miljømessig informasjon blant selskaper og byer.

[2]Besvarelsene representerer 827 institusjonelle investorer (med samlede verdier på 100 trillioner amerikanske dollar).

[3]En prosess med å sortere ut deler som kan gjenbrukes fra brukte produkter, rense og reparere disse delene og bruke dem til å fremstille nye produkter. Reproduserte produkter bekreftes å ha samme kvalitet som produkter fremstilt med kun nye deler før utsendelse.

Les videre

Danish Connection presenterer banebrytende trykksaker

Et fast og forfriskende innslag på våre Sign, Print & Promotion-messer er fargerike Janne Høgshøj fra Danish Connection, som kommer med en utstilling med trykksaker som skal inspirere både trykkerier og kreative sjeler til det som er mulig. Men noen besøkende vet kanskje ikke hvem Janne Høgshøj er og hva Danish Connection står for, så vi snakket med Janne for å finne ut mer. 
Janne-DC

Printere og varmepresser i aksjon på messen

Kreatek tilbyr DTF-printere, UV-printere, broderimaskiner, varmepresser og tekstiltrykk-løsninger for både små og store produksjoner. Litt av dette viser de på Sign, Print & Promotion.
Kreatek

NI Solutions viser fremtidens trykkproduksjon

Svenske NI Solutions retter seg mot en bred kundekrets i grafisk bransje, deriblant storformatprodusenter, trykkerier, prepressavdelinger, emballasje- og etikettprodusenter.
NI 1 w

Viser egenutviklet teip-serie

Teippåføringsmaskiner og et eget utvalg av teip. Dette er hva svenske Sale Europe fremhever på sin stand under Sign, Print & Promotion, 19.-20. Mars.
Sale Europe kollage

Siste nytt

Danish Connection presenterer banebrytende trykksaker

Et fast og forfriskende innslag på våre Sign, Print & Promotion-messer er fargerike Janne Høgshøj fra Danish Connection, som kommer med en utstilling med trykksaker som skal inspirere både trykkerier og kreative sjeler til det som er mulig. Men noen besøkende vet kanskje ikke hvem Janne Høgshøj er og hva Danish Connection står for, så vi snakket med Janne for å finne ut mer. 
Janne-DC

Printere og varmepresser i aksjon på messen

Kreatek tilbyr DTF-printere, UV-printere, broderimaskiner, varmepresser og tekstiltrykk-løsninger for både små og store produksjoner. Litt av dette viser de på Sign, Print & Promotion.
Kreatek

Brectus – hvor femårsplaner virker

Brectus i Moss har de siste par årene blitt mer produksjonsbedrift. Det betyr kortere leveringstid og større pågang fra forhandlerkunder innen media og reklame. Bedriften har også en god posisjon som leverandør til grafiske virksomheter.
Heidi-Hoen-Brectus

Norgespremiere for Plockmatics nye DigiFold Ultra

På Drupa i fjor drysset Plockmatic ut nyheter, ikke minst en oppgradert versjon av Morgana DigiFold Ultra. Den vises nå i Norge for første gang.
Plockmatic-1-1024x683