De setter etikett på nytt øl

PUBLISERT: 16 mars 2017
OPPDATERT: 16 mars

Heineken har utviklet et alkoholfritt øl med nytt etikettdesign av sin langvarige partner CCL Label.

 

Heinekens flaggskipsøl lager lanseres som alkoholfritt.

Heinekens nye alkoholfrie øl får en etikett i blå metallic i kombinasjon med Heinekens ikoniske stjerne. Til dette tilkommer det innslag i sølv og hvitt. Ifølge Heineken – som er verdens nest største bryggeriforetak – gir etiketten en harmonisk følelse samtidig som den tilrekker seg en hel del oppmerksomhet. Etikettmakeren er den langvarige samarbeidspartneren CCL Label – et selskap som bryggeriforetaket har benyttet seg av for mange av sine varemerker for deres bortvaskingsteknikk av etiketter. Det dreier seg om en trykkfølsom etikett som kan vaskes vekk i vanlige industrielle flaskefabrikker. Konstruert med en funksjonalitet som gjør at etiketten løsner uten å etterlate seg spor av lim eller blekk på flasken. Noe som gjør dem velegnede som panteflasker og returglass.

Siste nytt

De har doblet omsetningen siden pandemien

Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Trio kudu
De har doblet omsetningen siden pandemien

Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Før flyttingen til Langhus investerte Merkur Grafisk i en Heidelberg Speedmaster XL 106-8P, «verdens raskeste offsetpresse». Merkur er nå rangert helt i toppsjiktet i Heidelbergs globale effektivitetsmåling.
heidelberg2
Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Roland DG implementerer tekniske og ytelsesrelaterte oppdateringer til TY-300 DTF-skriveren. Dette vil gi bedre robusthet under høy belastning.
TY300-1
Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

I en artikkel i Druck & Medien, publisert på slutten av 2025, sier Esben Mols Kabell at Scandinavian Print Group (SPG) forventer å kjøpe opp seks til åtte trykkerier i Tyskland i 2026.
Esben-Mols-Kabell-2025
SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

Les videre

Foreslått forenkling av PPWR kan komplisere saken

EUs emballasjeforordning (PPWR), som ble vedtatt i begynnelsen av 2025, er allerede under press. Den europeiske «effektive forenklingspakken», som ble presentert 10. desember, åpner døren for å svekke kjerneambisjonene hvis den blir vedtatt. I hvert fall ifølge en koalisjon av 115 organisasjoner som slår alarm. Er denne «forenklingen» en trojansk hest?
PPWR-versimpeling-header
Foreslått forenkling av PPWR kan komplisere saken

Hvitt er årets farge i 2026 ifølge Pantone

En kjølig hvit nyanse som vil fungere som en beroligende hvisking i en kaotisk verden. Slik beskriver Pantone Color Institute "Cloud Dancer", som er Pantones farge for 2026.
Pantone 2026
Hvitt er årets farge i 2026 ifølge Pantone

Dursts nye storformatpresse bygger bro over et teknologisk gap

Byen Lienz, eller "Dolomittenes perle" i Tyrol i Østerrike, er også kjent som solens by. Solen skinner visstnok veldig ofte over byen, og det gjorde den da Sign&Print dro dit for å være vitne til premieren på Dursts nye digitale presse P5 SMP, en storformatpresse, et 16 meter langt beist som retter seg mot utstillingsmateriell og bølgepapp. Den skal sees på som et alternativ til UV-presser med én gjennomgang.
Maskinenx
Dursts nye storformatpresse bygger bro over et teknologisk gap

Gratis webinar: Hvorfor tonerteknologi er kommet for å bli innen etikett- og emballasjetrykk

Torsdag 13. november kl. 09:00 (CET) arrangerer Xeikon sammen med vårt søsternettsted Packnews et gratis webinar på engelsk med tittelen «Why is toner technology here to stay for label and packaging printing».
Frank-Jacobs-900x600-1
Gratis webinar: Hvorfor tonerteknologi er kommet for å bli innen etikett- og emballasjetrykk