Ny flexopresse på messen

PUBLISERT: 16 august 2017
OPPDATERT: 16 august
Nilpeters store nyhet på Labelexpo-messen i høst er flexopressen FA.

Danske Nilpeter utvider sin flexoportefølje og viser frem nyheter på Labelexpo Europe-messen i høst. En ny flexopresse og en opppimpet versjon av den digitale hybridpressen Panorama kan beskues.

Flexopressen FA er det siste tilskuddet for Nilpeter og vises frem på Labelexpo-messen i Brüssel. Det danske selskapet fremhever at den kan skrive ut på flere substrater og har et smidigere brukergrensesnitt og mobile utskriftskontroller. Nilpeters såkalte clean hands-teknikk er implementert for å minimere at operatørhender tar i maskinen og skitner til trykkejobbene – all data og registrering lagres automatisk og jobber kan enkelt gjenhentes. Det er også mulig å legge nye maskinenheter til FAen, avhengig av trykkerens behov og budsjett.

Dessuten viser den danska fabrikanten frem en oppgradert versjon av den digitale hybridpressen Panorama. Den ble først lansert på Labelexo Europe 2015. Denne gangen utlover Nilpeter store forbedringer. Blant annet har man redesignet Panoramas konverterings- og flexotrykkenheter samt oppgradert trykkpressens programvare.

Årets Labelexpo Europe foregår den 25.-28. september i Brüssel.

Den digitale hybridpressen Panorama har fått et løft med oppgradert programvare og ny design på konverterings- og flexoenhetene.

Siste nytt

RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De to Oslo-trykkeriene RKGrafisk AS og TS Trykk AS danner et felles selskap. Sammen ønsker de å skape en sterkere og mer slagkraftig aktør innen grafisk produksjon og trykketjenester.
Skärmbild 2026-01-16 140249
RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De har doblet omsetningen siden pandemien

Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Trio kudu
De har doblet omsetningen siden pandemien

Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Før flyttingen til Langhus investerte Merkur Grafisk i en Heidelberg Speedmaster XL 106-8P, «verdens raskeste offsetpresse». Merkur er nå rangert helt i toppsjiktet i Heidelbergs globale effektivitetsmåling.
heidelberg2
Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Roland DG implementerer tekniske og ytelsesrelaterte oppdateringer til TY-300 DTF-skriveren. Dette vil gi bedre robusthet under høy belastning.
TY300-1
Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Les videre

Foreslått forenkling av PPWR kan komplisere saken

EUs emballasjeforordning (PPWR), som ble vedtatt i begynnelsen av 2025, er allerede under press. Den europeiske «effektive forenklingspakken», som ble presentert 10. desember, åpner døren for å svekke kjerneambisjonene hvis den blir vedtatt. I hvert fall ifølge en koalisjon av 115 organisasjoner som slår alarm. Er denne «forenklingen» en trojansk hest?
PPWR-versimpeling-header
Foreslått forenkling av PPWR kan komplisere saken

Dursts nye storformatpresse bygger bro over et teknologisk gap

Byen Lienz, eller "Dolomittenes perle" i Tyrol i Østerrike, er også kjent som solens by. Solen skinner visstnok veldig ofte over byen, og det gjorde den da Sign&Print dro dit for å være vitne til premieren på Dursts nye digitale presse P5 SMP, en storformatpresse, et 16 meter langt beist som retter seg mot utstillingsmateriell og bølgepapp. Den skal sees på som et alternativ til UV-presser med én gjennomgang.
Maskinenx
Dursts nye storformatpresse bygger bro over et teknologisk gap

Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

De er så fornøyde at de helst ikke vil at konkurrentene kjøper samme utstyr. Etter flere års frieri fra Canon, har Jærprint endelig takket ja. Resultatet er en hverdag med høyere kvalitet, færre papirstopp og bedre service.
Jon Larsen, account manager i Canon, Odd Aandal, designer i Jærprint og Bjørn Reidar Kleppe, daglig leder i Jærprint.
Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

Roland vant pris for strukturprinter

Roland DGs teksturprinter DIMENSE DA-640 tildeles gullmedaljen på Marketing Festival Fair 2025 i Warszawa.
medale-FM-2025-19
Roland vant pris for strukturprinter