Onlineprinters gir kundene flere valgmuligheter

PUBLISERT: 5 april 2018
OPPDATERT: 5 april
Kunder som vil lage personaliserte flygeblad og brosjyrer i nettbutikkene til Onlineprinters kan nå velge formater i størrelser fra  7 x 10 centimeter opp til 21 x 31 centimeter.

Nettrykkeriet Onlineprinters gjør det nå mulig for kundene å skreddersy flygeblad og brosjyrer i nettbutikken ved at de selv nå kan velge størrelse, papirtype med mer.

Christian Würst, markedsføringssjef hos Onlineprinters.

Onlineprinters gjør det mulig for kundene å trimme flygeblad og brosjyrer etter eget ønske og smak i når kundene lager sine bestillinger i nettbutikken. Tidligere har det ikke vært mulig å tilpasse denne typen trykksaker, man har operert med en standard størrelse. Men nå finnes disse trykksaktypene i størrelser som varierer mellom 7 x 10 og opp til 21 x 31 centimeter. Ifølge selskapet er nettopp flygeblad et kraftfullt verktøy innen markedsføring. De ulike størrelsesvariantene gjør det nå mulig å få en økt effekt i kundenes reklamebudskap med former og mønstre.

– Med flygeblad handler det virkelig om et førsteinntrykk, så derfor er størrelse og følelse avgjørende for dette markedføringsverktøyet, sier Christian Würst, markedsføringssjef hos Onlineprinters.

Muligheten for kundene å selv tilpasse sine trykksaker med funksjonen “custom size option” var fra starten av kun tilgjengelig for storformatprodukter som plakater, bannere, fototapeter og skilter.

Ifølge konsernet Onlineprinters sysselsetter de mer enn 1400 ansatte. Og i fjor produserte de mer enn 2,5 milliarder trykte reklameprodukter fordelt på cirka 1 500 trykksaker – fra visittkort, brosjyrer og kataloger til produkter i storformat. I Europa ivaretas markedsføringen gjennom 18 nettbutikker til 800 000 kunder i 30 land.

Den norske nettbutikken finner du her.

Siste nytt

De har doblet omsetningen siden pandemien

Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Trio kudu
De har doblet omsetningen siden pandemien

Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Før flyttingen til Langhus investerte Merkur Grafisk i en Heidelberg Speedmaster XL 106-8P, «verdens raskeste offsetpresse». Merkur er nå rangert helt i toppsjiktet i Heidelbergs globale effektivitetsmåling.
heidelberg2
Merkur Grafisk i Heidelbergs «champion-klasse»

Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Roland DG implementerer tekniske og ytelsesrelaterte oppdateringer til TY-300 DTF-skriveren. Dette vil gi bedre robusthet under høy belastning.
TY300-1
Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

I en artikkel i Druck & Medien, publisert på slutten av 2025, sier Esben Mols Kabell at Scandinavian Print Group (SPG) forventer å kjøpe opp seks til åtte trykkerier i Tyskland i 2026.
Esben-Mols-Kabell-2025
SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

Les videre

Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

De er så fornøyde at de helst ikke vil at konkurrentene kjøper samme utstyr. Etter flere års frieri fra Canon, har Jærprint endelig takket ja. Resultatet er en hverdag med høyere kvalitet, færre papirstopp og bedre service.
Jon Larsen, account manager i Canon, Odd Aandal, designer i Jærprint og Bjørn Reidar Kleppe, daglig leder i Jærprint.
Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

Roland vant pris for strukturprinter

Roland DGs teksturprinter DIMENSE DA-640 tildeles gullmedaljen på Marketing Festival Fair 2025 i Warszawa.
medale-FM-2025-19
Roland vant pris for strukturprinter

Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet

Marabu tror sterkt på sitt nye storformatmerke Liyu. En av fordelene er fleksibiliteten i hvordan maskinene kan utstyres for store volumer eller spennende blekksett. Men er det interesse for neon- og fluoriserende farger?
FotoJet-2025-11-12T143615.355-768x512
Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet

Kjøper restene av konkursrammet Oslo-trykkeri

Den 27. oktober begjærte Kolbotn Trykkeri AS i Sofiemyr konkurs. En drøy uke senere hadde det som var igjen av familietrykkeriet fått ny eier.
Follo-2
Kjøper restene av konkursrammet Oslo-trykkeri