Verdensnyhet på Canons stand

PUBLISERT: 31 januar 2019
OPPDATERT: 31 januar
Fotokunst av den tyske fotojournalisten Horst A. Friedrichs, som er skrevet ut på Canons maskiner, vises på messen.

Canon har klargjort temaet for sin utstilling på Sign&Print Scandinavia og annonserer at de også kommer til å slippe en verdensnyhet på messen.

Den røde tråden på Canons stand på Sign&Print Scandinavia, 5.-7. februar blir hastighet, meddeler selskapet oss. Under temaet ”Speed” stiller Canon ut en stor del av sine maskiner så som imagePRESS C850, ImagePROGRAF PRO-4000 och TM205, Océ ColorWave 3700 och Océ Colorado 1640.

Tomas Lagerberg, produktsjef hos svenske Canon:

Tomas Lagerberg, produktsjef hos svenske Canon.

– Vi kommer til å være der for å vise våre store grafiske muskler. Vi kommer til å ha printere fra titusenkronersklassen og opp til flere millioner på vår stand. Med disse kan du printe alt fra prospektkort og fotobøker til gulv og tapeter, og alt med utrolig høy kvalitet. Den heftigste maskinen kan printe fem tusen A4-sider i minuttet, den fikk dessverre ikke plass på standen, men vi har utskriftsprøver å vise frem, sier han og legger til at de har en enorm bredde, med alt fra produkter og deres ulike bruksområder til arbetsflyt som de vll at kundene skal få se.

Horst A. Friedrichs er en tysk fotojournalist som har spesialisert seg på subkulturer av ulike slag. Han har blant annet utgitt bøker som har dokumentert modskulturen. På Canons stand kommer det til å vises frem flere av hans bilder i form av brosjyrer, gulvdekor, invitasjoner, postere, prospektkort og almanakker som er printet med Canons maskiner. Temaet Speed er også navnet på Friedrichs fotobok.

– Vi vil vise hvor høy kvalitet digitaltrykk holder og hvordan det kan benyttes til korte serier. Hvis boken Speed hadde vært tryk med offset-teknikk, noe som opprinnelig var tanken, ville det ha krevd et opplag på minst to tusen eksemplarer. Med digitaltrykk får du minst offset-kvalitet og kan selv bestemme hvor mange eller få eksemplarer du vil ha. Bara fantasien setter grenser, sier Tomas Lagerberg

Canon lover også en verdenslansering på messen. Men hva det kan dreie seg om, vil selskapet legge lokk på inntil videre.

– Vi kan si det sånn, dette er noe som kommer rett fra fabrikken, sier Tomas Lagerberg.

Fra Norge kommer Anton Strand og Henning Hagelund til å være på Canons stand på messen tirsdag og onsdag.

Les videre

NIZE storsatser med nytt innen print og skjæring

Det nye året begynte med en stor maskinlansering – swissQprints femte generasjon Nyala. Sign, Print & Promotion er en av de første messene som viser Nyala 5, så pass på å besøke forhandleren NIZE equipments stand for å se nærmere på denne planskriveren.
Nize messe

Finn ut hva DTF er

Det finske selskapet Siirtokuva selger DTF-transfers under varemerket WTF is DTF, og kommer til Sign, Print & Promotion for første gang for å ekspandere på det norske markedet.
WTF is DTF webb

Gop ønsker å inspirere kunder til å tenke mer sirkulært

Gop har levert plast-, papir- og aluminiumsplater fra ledende varemerker siden 1968. På Sign, Print & Promotion viser de eksempler på platematerialer, men også resirkuleringskonseptet go Circular.
SimenHolm webb

DTF-printere for alle behov og smaker

Vizuell er en leverandør av utstyr og forbruksvarer til trykkeribransjen, med administrasjon og lager i Norge. Firmaet ble etablert i 1997. Til Sign, Print & Promotion tar de med seg blant annet den nyeste DTF-teknologien fra Azon.
Azon Primo Plus & shaker

Siste nytt

NIZE storsatser med nytt innen print og skjæring

Det nye året begynte med en stor maskinlansering – swissQprints femte generasjon Nyala. Sign, Print & Promotion er en av de første messene som viser Nyala 5, så pass på å besøke forhandleren NIZE equipments stand for å se nærmere på denne planskriveren.
Nize messe

Nye medlemmer i L-Shop-familien

Som en del av sin vekststrategi har tekstilgrossisten L-Shop-Team kjøpt opp varemerkene Mantis og Babybugz. Dette skal styrke selskapets posisjon i segmentet skreddersydde klær.
Prama takes a look at the latest African organic cotton Babybugz production_Mantis World_LR-0012

Finn ut hva DTF er

Det finske selskapet Siirtokuva selger DTF-transfers under varemerket WTF is DTF, og kommer til Sign, Print & Promotion for første gang for å ekspandere på det norske markedet.
WTF is DTF webb

Canon slår på stortromma på Hunkeler Innovation Days

Under temaet "The Power to Move" vil Canon vise frem hvordan digitalprint kan bringe mennesker og bedrifter fremover, og hvordan vellykkede merkevarer og trykkerier utnytter Canons teknologier, tjenester og støtte.
canon_prostream_3000_01