Stor interesse for flaskeprinter

PUBLISERT: 14 februar 2019
OPPDATERT: 14 februar
Geir Arne Bakke fra Stein Raaness as ble overrasket over hvor stor interesse det var for flaskeprinteren dSign 3sixty på Sign&Print Skandinavia.

Flaskeprinteren dSign 3sixty ble for første gang vist under Sign & Print Scandinavia, 5-7 februar i Stockholm. Interessen var meget stor, og de mange fremmøtte fikk se maskinen produsere 360 graders trykk på termoser i stor hastighet. –Jeg ble overrasket over hvor stor interessen var’, sier Geir Arne Bakke (bildet) som var en av tre representanter fra Stein Raaness på messen.

https://youtu.be/3-2nXeZsHpc

Mange ønsket også å se UV LED printeren fra Compress. Det er levert et stort antall maskiner i Norge og Sverige siden introduksjonen for snart 2 år siden. Kombinasjonen pris/ytelse gjør denne maskinen interessant for mange. Et helt nytt fleksibelt blekk fra ProArt er blitt lansert til Compress-serien. Med dette fleksible blekket kan man trykke på materialer som stressballer, lær og vinyl uten at fargen sprekker opp.

OKI viste for første gang den nye etikett printeren Pro1050 med hvitt blekk. Printerne åpner for en effektiv produksjon i korte serier, samtidig som den klarer å printe på et bredt utvalg av ulike etikettmedier. Printeren kommer til å muliggjøre etikettproduksjon in-house for flere. Den skiller seg tydelig fra alt annet som finnes på markedet i dag med sin kompakte størrelse, samt den femte hvite fargen som genererer et hav av nye muligheter hva angår substrater og design. Maskinene klarer dessuten å produsere vannfaste etiketter, eller etiketter som er robuste nok til å klare uv-stråling. Operatøren kan velge mellom å benytte den innebygde kuttingen for å få ut etiketter i énstykk, eller å la etikettene samles på en rull.

Siste nytt

Durst tar neste steg med KI-drevet plattform

Durst Group lanserer Kyveris, en plattform med KI-drevet intelligens for digital produksjon, beskrevet som neste evolusjonære fase i selskapets 90-årige historie.
Durst-vd-1024x683
Durst tar neste steg med KI-drevet plattform

«Uholdbar situasjon» for Manroland

Manroland Sheetfed, som produserer offsetpresser, har innledet en rekonstruksjon. Nå venter omfattende tiltak for å gjøre selskapet lønnsomt.
manroland-building-sign-1-2000x1333-1
«Uholdbar situasjon» for Manroland

Plexiglass er tingen for Plexon

I år er det 30 år siden Nøtterøy-selskapet Plexon startet, da som Kreativ plast. Gjennom alle årene har de spesialisert seg på én ting: produkter i plexiglass.
Nils 2.1
Plexiglass er tingen for Plexon

Grafisk Øst inviterer til vårseminar i Oslo

Grafisk Øst arrangerer torsdag 16. april vårseminar på Voksenåsen Hotell i Oslo. Alle medlemmer i Grafisk bransjeforening inviteres til en inspirerende dag med faglig påfyll og nettverksbygging.
Vårseminar 2
Grafisk Øst inviterer til vårseminar i Oslo

Les videre

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

De er så fornøyde at de helst ikke vil at konkurrentene kjøper samme utstyr. Etter flere års frieri fra Canon, har Jærprint endelig takket ja. Resultatet er en hverdag med høyere kvalitet, færre papirstopp og bedre service.
Jon Larsen, account manager i Canon, Odd Aandal, designer i Jærprint og Bjørn Reidar Kleppe, daglig leder i Jærprint.
Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

Roland vant pris for strukturprinter

Roland DGs teksturprinter DIMENSE DA-640 tildeles gullmedaljen på Marketing Festival Fair 2025 i Warszawa.
medale-FM-2025-19
Roland vant pris for strukturprinter

Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet

Marabu tror sterkt på sitt nye storformatmerke Liyu. En av fordelene er fleksibiliteten i hvordan maskinene kan utstyres for store volumer eller spennende blekksett. Men er det interesse for neon- og fluoriserende farger?
FotoJet-2025-11-12T143615.355-768x512
Faktorer for suksess: farge, hastighet og fleksibilitet