Vannbasert fargeprint med høy densitet og høyeste miljø-klassifisering

PUBLISERT: 26 mars 2020
OPPDATERT: 26 mars

Roland DG introduserer den nye EJ-640 DECO-printeren. Den printer med organisk vannbasert blekk og er utviklet for utskrift av interiørløsninger av høy kvalitet.

EJ-640 DECO er designet spesielt for å imøtekomme kravene i det blomstrende interiørmarkedet. Den kan produsere tilpassede tapeter, lampeskjermer, persienner, plakater, utstillingsgrafikk, utendørs kampanjer og mye mer. Det oppfyller den økende appetitten på miljøvennlige produkter – og design som skiller seg ut fra mengden.

Om den nye skriveren sier Rachael Taylor, interiørarkitekt, kreativ stylist og medgründer av Make it in Design: – EJ-640 DECO-skriveren er perfekt for tilpassede bakgrunnsbilder – en fin måte å vise frem mine egne design. Roland DG har virkelig forstått hva designere og forbrukere krever for interiørdesign i hjemmet. Jeg elsker spesielt det mer naturlige utseendet på utskriftene sammen med dets miljøvennlige profil.

Den vannbaserte blekket har en høy tetthet og er kompatibel med et stort utvalg av medier. Dette gjelder belagte og ubelagte, PVC-fri samt vanlige tapeter fra bærekraftige kilder. EJ-640 DECO blekk leverer vaskbare utskrifter med den høyeste AgBB-karakteren * på A + for inneluftkvalitet.

De hurtigtørkende blekkene krever ingen avgassing, hvilket muliggjør printing, ferdiggjøring og levering samme dag. Sammen med holdbare printhoder, tørking ved lav temperatur og reduserte blekkutgifter blir kostnadene opptil 50% sammenlignet med lignende printsystemer.

*) AgBB (Ausschuss zur gesundheitlichen Bewertung von Bauprodukten) er den tyske motparten til den amerikanske GreenGuard, som tester og sertifiserer produkter som er relevante for inneklimaet.

Siste nytt

Sara Schumacher, 25 år: Slik kan grafisk bransje tiltrekke seg yngre

Sarah Schumacher hjelper trykkerier med å tiltrekke seg nye generasjoner til trykkeribransjen. Det handler om hvordan bedrifter kommuniserer, styrker kunnskapen om bransjen, men også om å samarbeide mer med opplæringskurs.
Sarah-Schumacher
Sara Schumacher, 25 år: Slik kan grafisk bransje tiltrekke seg yngre

Fujifilm med ny arbeidsflytløsning for små trykkvirksomheter

Fujifilm lanserer Revoria XMF PressReady Lite, en arbeidsflytløsning skreddersydd for mindre bedrifter som ønsker å automatisere arbeidsflyten sin.
1280x400_Revoria_XMF_PressReady_Lite_Image_0
Fujifilm med ny arbeidsflytløsning for små trykkvirksomheter

HP avslører ny chatbot til trykkproduksjon

Flere nye funksjoner i HPs programvare, inkludert en dedikert KI-agent og chatbot for trykkproduksjon, er utformet for å gjøre det enklere for skrivere å automatisere arbeidsflyter.
HP-Nio.-PR-foto
HP avslører ny chatbot til trykkproduksjon

Event med Antalis og HP: Maksimér din storformatproduksjon

Sammen med produkteksperter fra HP i Barcelona inviterer Antalis Norge  deg til en heldag om storformat. Lær mer om de nyeste trendene og hvordan du kan oppnå maksimal lønnsomhet ved å selge de riktige applikasjonene.
Christer w
Event med Antalis og HP: Maksimér din storformatproduksjon

Les videre

Etikettering via coboter nyhet fra Sidel

Sidel lanserer CoboREEL, en automatisert løsning for lasting av etikettruller. Den vil øke rullkapasiteten tre ganger sammenlignet med det som er tilgjengelig på markedet i dag.
CoboREEL_3x
Etikettering via coboter nyhet fra Sidel

Stor interesse for Floras oppgraderte planskriver

Den svenske forhandleren NI Solutions deltok på vårens Sign, Print & Promotion-messe for å bli bedre kjent med det norske markedet. I porteføljen sin har de to relativt nye varemerker innen storformat.
Flora 2 ver 2
Stor interesse for Floras oppgraderte planskriver

SwissQprint, Elitron, DCS og Mutoh har alle en ting til felles

Om det var tilfeldig at de alle var i samme hall på FESPA er uklart, men for Lars Nikolajsen fra NIZE equipment var det ren nytelse. Han representerer dem alle i Norden.
Elitron
SwissQprint, Elitron, DCS og Mutoh har alle en ting til felles

Flatbeds-skjærebord skal bli en game changer for Summa

Summas nye markedssjef, Lieven Bertier, har et klart mål: Summas rykte som markedsleder innen skjæreplottere skal også spres til flatbed-skjæremaskiner.
summa_01
Flatbeds-skjærebord skal bli en game changer for Summa