NG Digital blir Canon partner

PUBLISERT: 4 mai 2020
OPPDATERT: 21 mars
Colorado 1650

NG Digital og Canon Production Printing Products har inngått en avtale som gjør NG Digital til salg- og servicepartner for produktserien Colorado. Med dette styrkes Canon sin satsning på Large Format Graphics i Norge ytterligere. NG Digital vil bli en ny kanal for Colorado, som skal jobbe i skilt- og dekormarkedet i tillegg til Canon sin eksisterende salg- og serviceorganisasjon.

Canon har gjennom de siste årene hatt suksess med Colorado – og opparbeidet en betydelig markedsandel i rull-til-rull markedet, både i form av utplasserte enheter og utskriftsvolum. Med den unike UVGel teknologien gjør Colorado det mulig for grafiske virksomheter og skiltprodusenter å produsere høy kvalitet i høy hastighet på et bredt utvalg av medier. Driftskostnadene er lave og stabiliteten høy. Sammen med mulighetene for automatisering av produksjonsprosessene og de meget gunstige miljøegenskapene til Colorado, gjør dette at en lang rekke grafiske virksomheter har valgt denne løsningen. Fremover vil Canon øke markedsandeler ytterligere og utvikle bruksområder og nye applikasjoner med den hensikt å skape nye inntektsstrømmer og vekst.

NG Digital er en kjent og respektert aktør i bransjen. Gjennom et partnerskap med Canon får NG Digital tilgang på ny teknologi og kompetanse. Med dette satser NG Digital mot å utvide sitt tilbud ut i markedet, og styrker dermed sin satsning for å kunne utvikle sine kunder og deres virksomhet videre.

Country Director i Canon Production Printing Products, Magnus Blegen, sier at han er meget godt fornøyd med å ha fått NG Digital på laget. «NG Digital er en seriøs, velrenommert og høyt presterende leverandør av teknologi, medier og kompetanse, og tar skiltbransjen på alvor. Canon ønsker å tilsikre at vår teknologi blir tilbudt til et bredt spekter av kunder, slik at flest mulig bedrifter får glede av de store fordelene våre produksjonsløsninger, høy kompetanse og god service gir. Partneravtalen mellom Canon og NG Digital styrker begge parters evne til å levere dette – og jeg ser frem til et godt samarbeid og et godt partnerskap.»

Les mer om NG Digital her: NG Digital.no/infosenter

Les videre

Print.com investerer for sterk internasjonal posisjon

Print.Group, holdingselskapet bak den europeiske printplattformen Print.com, har kjøpt opp trykkeriet Simian. Oppkjøpet inkluderer salgsplattformene Reclameland, Flyerzone og Drukland samt Simians 23.000 kvadratmeter store produksjonsanlegg nær Groningen i Nederland.
MarcoAarnink-WouterHaan-2

Danish Connection presenterer banebrytende trykksaker

Et fast og forfriskende innslag på våre Sign, Print & Promotion-messer er fargerike Janne Høgshøj fra Danish Connection, som kommer med en utstilling med trykksaker som skal inspirere både trykkerier og kreative sjeler til det som er mulig. Men noen besøkende vet kanskje ikke hvem Janne Høgshøj er og hva Danish Connection står for, så vi snakket med Janne for å finne ut mer. 
Janne-DC

Printere og varmepresser i aksjon på messen

Kreatek tilbyr DTF-printere, UV-printere, broderimaskiner, varmepresser og tekstiltrykk-løsninger for både små og store produksjoner. Litt av dette viser de på Sign, Print & Promotion.
Kreatek

NI Solutions viser fremtidens trykkproduksjon

Svenske NI Solutions retter seg mot en bred kundekrets i grafisk bransje, deriblant storformatprodusenter, trykkerier, prepressavdelinger, emballasje- og etikettprodusenter.
NI 1 w

Siste nytt

Sign, Print & Promotion bildekavalkade

Her er noen bildeglimt fra dag 2 på Sign, Print & Promotion-messen 2025.
frontimage

Plockmatic sparket i gang messen med et salg

Ålesundsbedriften Kortshop inngikk avtale på en maskin før Sign, Print & Promotion knapt hadde åpnet dørene. En skjæremaskin fra Mohr, solgt av Plockmatic, skal effektivisere produksjonen.
Plockmatic 1

Den første "Mystery Wrap"-vinneren kåret

Spandex lovet å utfordre deltakerne grundig i sin kreative folieringskonkurranse under Sign, Print & Promotion. Det løftet holdt de med glans.
Wrap 3

Inkjet i høye hastigheter er fremtiden for Ricoh

Arkbasert toner er fortsatt et viktig segment for Ricoh, men det er innenfor inkjet det er et reelt potensial for både utvikling og vekst. Dette sier Eef de Ridder, visepresident for Ricoh Europes grafiske kommunikasjonssegment, i et intervju med Sign&Print.
Ricoh-Eef-2