Epsons første A4-fargesublimeringsskriver

PUBLISERT: 1 oktober 2020
OPPDATERT: 1 oktober
SureColor SC-F100

Epsons nye SureColor SC-F100 er utviklet for småbedrifter og oppstartsvirksomheter som ønsker å utvide produkttilbudet av kampanjeartikler, profileringsartikler og give-aways.

Fargesublimeringsskriveren krever like lite plass som en A4-skrivebordskriver og er perfekt til å produsere salgsfremmende og personlige varer som krus, nøkkelkontroller, telefondeksler og andre små varer når skrivebordsplass er en prioritet. Den oppfyller også behovene til tekstilprodusenter som ønsker å skape skreddersydde produkter som capser, forklær, lanyards og små puter.

SC-F100 gir rask omløpstid for produksjon av varer og lave totale eierkostnader (TCO), og den krever ikke spesialkunnskap for konfigurering, drift eller vedlikehold. Blekkflaskene på 140 ml gir lavere kostnader sammenlignet med patronbasert blekk.

SC-F100 er en del av Epsons komplette og pålitelige utskriftsløsninger, som omfatter blekk, drivere og papir – alt designet for å fungere i perfekt harmoni. Ytterligere trygghet er garantert med en garanti på 1 år eller 6000 ark, avhengig av hva som kommer først.

– Etter den svært vellykkede lanseringen av SC-F500 i 2019 er SC-F100 et flott nytt tilskudd til Epsons fargesublimeringsutvalg. Den vil gjøre det mulig for flere bedrifter å ekspandere til det stadig mer populære markedet for salgsfremmende varer. Brukere trenger ikke være eksperter for å bruke skriveren – utskriftsjobbene kan sendes via Wi-Fi ved hjelp av Epsons egne drivere. Med den nye Epson Cloud Solution PORT-plattformen aktivert kan brukere holde øye med utskriftskostnader og spore bruk over tid. sier Kai Olsen, produktsjef i Epson Norge.

Nøkkelfunksjoner
•Epson PrecisionCore MicroTFP-skrivehode
•Wi-Fi-, Wi-Fi Direct-, Ethernet- og USB 2.0-kommunikasjon
•2,4 tommers farge-LCD-skjerm
•140 ml påfyllbare blekkflasker
•Epson-garanti

SureColor SC-F100 er tilgjengelig i desember 2020 med en anbefalt utsalgspris på €395 (Norsk pris er ikke fastsatt ennå)

En annen lansering Epson har foretatt i det siste, er en ny skybasert tjeneste som støtter Epsons storformatskrivere og er tilgjengelig fra PC, mobiler og nettbrett. Løsningen gir økt produktivitet, bedre planlegging og lavere produksjonskostnader.

Epson Cloud Solution PORT
Epson Cloud Solution PORT sørger for at brukere kan overvåke skrivere på flere lokasjoner via konfigurerbare dashboards med tydelig grafikk, analysere produktivitet og få operasjonelle oppdateringer om utskriftsjobber, blekknivåer og vedlikeholdsstatus, noe som minimerer nedetid.

Første tjeneste som tilbys på plattformen er Production Monitor, som overvåker produksjonen i sanntid. Kunder kan se når jobber er ferdige eller gjenstående tid, som danner grunnlag for nøyaktig produksjonsplanlegging. Den genererer daglige rapporter som viser flaskehalser og muligheter for økt produktivitet.

De første storformatskriverne som støtter løsningen er SC-F3000 og SC-F10000. Flere skrivere og tjenester blir lagt til i månedene fremover. Epson Cloud Soluton PORT er gratis og tilgjengelig via en egen portal.

Les mer her: https://port.epson.com/

Siste nytt

Den første dragen har landet

Den nye Ricoh Pro Z75 – eller «dragen» som Ricoh kaller den – tar opp mye plass i lokalene hos LaserTryk i Århus.
LaserTryk_01
Den første dragen har landet

Slik vil bransjen omdefinere onlinetrykk

Den 12.–13. mars 2026 arrangeres Online Print Summit i München. Med mottoet «Re:inventing Print for the On Demand Era» nøyer man seg ikke med å bare være nytenkende om trykk – men også å omdefinere det.
3.-PM-OPS2026_Image_Meet-the-Speakers_final-2048x1366
Slik vil bransjen omdefinere onlinetrykk

Brother legger inn bud på Mutoh

Brother Industries ønsker å kjøpe Mutoh. Målet er å styrke sin posisjon innen storformat og industriell trykking. 
DSC_2940
Brother legger inn bud på Mutoh

Rask variabelprint med inkjet: «Veldig kostnadseffektivt»

Distribusjons- og logistikkselskapet Direct House i Oslo trykker mye på brev med variabeldata. Inkjet fra Riso har derfor vist seg å være en økonomisk gunstig måte å produsere på.
Gruppbild
Rask variabelprint med inkjet: «Veldig kostnadseffektivt»

Les videre

Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Kodak har lansert den nye versjonen 11.5 av Kodak Prinergy Software. I denne versjonen lover Kodak betydelige forbedringer.
PRINRGY11.5
Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Systemintegrasjon og automatisering er avgjørende konkurransefaktorer

Tre år etter lanseringen blir Heidelbergs skybaserte kundeportal i økende grad det digitale kontrollsenteret for ende-til-ende-produksjon i trykkerier. Totalt bruker mer enn 7000 personer i over 3000 trykkerier over hele verden plattformen til å effektivisere prosesser ved å digitalisere og automatisere dem.
Heidelberg-Cloud
Systemintegrasjon og automatisering er avgjørende konkurransefaktorer

Cover Styl lanserer KI-drevet visualiseringsverktøy

Hvilken type folie passer for et visst innredningsoppdrag? Cover Styl har utviklet et KI-verktøy som skal gjøre den designbeslutningen lettere.
kitchen_cover_styl_adhesive_covering_77d024f5b3-1
Cover Styl lanserer KI-drevet visualiseringsverktøy

Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon

De er så fornøyde at de helst ikke vil at konkurrentene kjøper samme utstyr. Etter flere års frieri fra Canon, har Jærprint endelig takket ja. Resultatet er en hverdag med høyere kvalitet, færre papirstopp og bedre service.
Jon Larsen, account manager i Canon, Odd Aandal, designer i Jærprint og Bjørn Reidar Kleppe, daglig leder i Jærprint.
Etter flere års frieri ble det endelig ja for Canon