Verdenspremierer hos Color Systems på Sign&Print Connect

PUBLISERT: 7 januar 2021
OPPDATERT: 7 januar
Magnus Edfeldt er spent foran visningen av Color Systems sortiment på den digitale messen Sign & Print Connect 9-11. februar.

Epsons aller første flatbed-printer slippes og vil være et velkomment tillegg til Color Systems’ maskinutvalg. Det vil også være et av høydepunktene i selskapet når de presenterer utvalget sitt for messepublikumet:
– Vi har nok satt opp 15 maskiner i demorommet, som vi vil tilby digital visning av, hvorav noen er verdenspremierer, sier Magnus Edfeldt i Color Systems.

To uker før Sign & Print Connect tjuvstarter Color Systems med et digitalt «åpent hus» med forhåndsbookede kundebesøk. Det større messepublikummet kan sjekke maskinnyhetene live fra forhandlerens demorom 9.-11. februar. Det nye tilskuddet, SureColor SC-V7000 fra Epson, en flatbed-skriver med UV-led teknologi med en arbeidsflate på 1,20 x 2,5 meter, står i rampelyset.
– Dette er første gang maskinen blir vist for publikum, sier Magnus Edfeldt og fortsetter å fortelle om Epsons utfordrer i flatbed-segmentet:
– Den er spennende og har rød, grå, hvit og lakk i tillegg til light-farger. Det har enkelte ting som andre ikke har. Den kan også skrive ut på åtte centimeter tykt materiale, sier han og legger til at de også viser maskinprodusentens nye storformatskriver som fungerer med harpiksblekk, SureColor SC-R5000.

SureColor SC-V7000 flatbed-skriver fra Epson.

Demo av Canon-produkter
Color Systems har også Canon-produkter i sin portefølje. Fokuset vil være på den nyeste flatbed-serien Arizona med luftstrømsteknologien Flow.
– Vi kobler oss sammen med Canon under Connect og kjører visninger fra Venlo, Holland.

Forhandleren selger også storformatskriveren Colorado 1650, og de vil vise de nyeste alternativene, for eksempel tapetproduksjon med jumbo-ruller som kan fås med tilkoblet utrulling og etterbehandling fra Fotoba.
– Fokuset har vært mye på å bruke det til tapet, men det er også mulig å bruke jumbo-rull-tillegget til andre applikasjoner også. Det kan være et trykkeri som bare ønsker å produsere plakater i større volumer. Da kan det være fint å ha en så stor rull.

Summa og Roland DG
Skjærebordprodusenten Summa har nylig oppdatert maskinserien. Standardbordet som heter 1612 har kommet i en ny versjon, og det er også en ny modell med en arbeidsflate på 1,4 x 3,20 meter. Maskinenes sikkerhetssystemer er blant annet oppdatert.
– Tidligere har det vært sikkerhetsstolper som står rundt bordet. Men det krever litt gulvplass rundt bordet. Så nå er sikkerhetssystemet integrert i bordet. Automatisk verktøyinnstilling kommer nå også som standard.
– Summa-bord har vi også satt opp hos oss. Vi viser dem live fra Vällingby.
– Vi har også Roland DGs produkter. Alt fra de mindre VersaUV-LEF-skriverne, til industrielle og salgsfremmende artikler til storformatskriveren TrueVis VF2-640, som har fargene oransje og grønt som ekstravalg.

Selskapet er også forhandler av monteringsbord fra Rollover for montering, applisering og laminering av trykk og skilt i større formater.

Siste nytt

«Uholdbar situasjon» for Manroland

Manroland Sheetfed, som produserer offsetpresser, har innledet en rekonstruksjon. Nå venter omfattende tiltak for å gjøre selskapet lønnsomt.
manroland-building-sign-1-2000x1333-1
«Uholdbar situasjon» for Manroland

Plexiglass er tingen for Plexon

I år er det 30 år siden Nøtterøy-selskapet Plexon startet, da som Kreativ plast. Gjennom alle årene har de spesialisert seg på én ting: produkter i plexiglass.
Nils 2.1
Plexiglass er tingen for Plexon

Grafisk Øst inviterer til vårseminar i Oslo

Grafisk Øst arrangerer torsdag 16. april vårseminar på Voksenåsen Hotell i Oslo. Alle medlemmer i Grafisk bransjeforening inviteres til en inspirerende dag med faglig påfyll og nettverksbygging.
Vårseminar 2
Grafisk Øst inviterer til vårseminar i Oslo

Antalis satser på 3Ms arkitekturfolie

Antalis ruller nå gradvis ut 3Ms DI-NOC-serie til alle sine europeiske datterselskaper, med start i september 2026.
Antalis-3M_01
Antalis satser på 3Ms arkitekturfolie

Les videre

Plakater trykt med formål å skulle stjeles

Tyveri av reklameplakater i for eksempel T-banemiljøer er et vanlig fenomen, ifølge de involverte i en ny reklamekampanje.
pressbild3-1
Plakater trykt med formål å skulle stjeles

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Årets Canon Future Book Forum utforsket hvordan økosystem-tenkning kan bidra til vekst og innovasjon i bokbransjen

Den 12.–13. november 2025 samlet Canon over 200 deltakere fra 35 land i Poing, Tyskland. Årets tema var "Beyond Books: Reinventing Publishing Ecosystems". Forumet, nå i sitt 11. år, har etablert seg som en unik møteplass for forlagsbransjen og deres partnere – fra trykkerier, teknologileverandører og konsulenter.
Future-Book-Forum-2025900x600
Årets Canon Future Book Forum utforsket hvordan økosystem-tenkning kan bidra til vekst og innovasjon i bokbransjen

Aksell Logistikk går mot sterk vekst i 2026

Da Sign&Print besøkte Aksell Logistikk (tidligere Lundeby GF) i Hærland for et år siden, var den grafiske ferdiggjøringen på vei ut til fordel for logistikktjenester. To nye store kunder innen logistikk markerer denne endringen ytterligere.
Helge-2
Aksell Logistikk går mot sterk vekst i 2026