Ny daglig leder i Aksell Sør

Foto: Pressebilde
PUBLISERT: 4 april 2023
OPPDATERT: 4 april
Joakim Coward-Hanssen ny daglig leder (midten) sammen med resten av ledergruppen i Aksell Sør.

Det grafiske konsernet Aksell har rekruttert Joakim Coward-Hanssen som daglig leder i Aksell Sør. Han kommer fra reklamebyrået Nosleeptillbrooklyn i Kristiansand.

Sørlendingen har lang erfaring som leder med et sterkt fokus på kulturbygging og et tilhørende medarbeiderfokus.
– Vi har vært på jakt etter en person som innehar både faglig kompetanse og lederegenskaper. Det er med stor entusiasme at vi ønsker Joakim Coward-Hanssen (38) velkommen til oss, sier konsernsjef i Aksell, Bjarte J. Hordnes.

– Å få muligheten til å jobbe i Aksell, med deres eiere, ansatte og kunder, er derfor en fantastisk bonus etter tre strålende år i Nosleeptillbrooklyn. For min del handler det faktisk om å komme «hjem» igjen, ettersom jeg har jobbet sammen med flere av Akselleratorene tidligere, sier Joakim Coward-Hanssen.

De to selskapene har allerede i dag samarbeid på flere prosjekter, og de jobber blant annet tett sammen om Palmesus og aktivering av flere av partnerskapene til strandfesten. Det er også en intensjon om økt strategisk samarbeid fremover.

Les videre

Print.com investerer for sterk internasjonal posisjon

Print.Group, holdingselskapet bak den europeiske printplattformen Print.com, har kjøpt opp trykkeriet Simian. Oppkjøpet inkluderer salgsplattformene Reclameland, Flyerzone og Drukland samt Simians 23.000 kvadratmeter store produksjonsanlegg nær Groningen i Nederland.
MarcoAarnink-WouterHaan-2

Danish Connection presenterer banebrytende trykksaker

Et fast og forfriskende innslag på våre Sign, Print & Promotion-messer er fargerike Janne Høgshøj fra Danish Connection, som kommer med en utstilling med trykksaker som skal inspirere både trykkerier og kreative sjeler til det som er mulig. Men noen besøkende vet kanskje ikke hvem Janne Høgshøj er og hva Danish Connection står for, så vi snakket med Janne for å finne ut mer. 
Janne-DC

Printere og varmepresser i aksjon på messen

Kreatek tilbyr DTF-printere, UV-printere, broderimaskiner, varmepresser og tekstiltrykk-løsninger for både små og store produksjoner. Litt av dette viser de på Sign, Print & Promotion.
Kreatek

NI Solutions viser fremtidens trykkproduksjon

Svenske NI Solutions retter seg mot en bred kundekrets i grafisk bransje, deriblant storformatprodusenter, trykkerier, prepressavdelinger, emballasje- og etikettprodusenter.
NI 1 w

Siste nytt

Sign, Print & Promotion bildekavalkade

Her er noen bildeglimt fra dag 2 på Sign, Print & Promotion-messen 2025.
frontimage

Plockmatic sparket i gang messen med et salg

Ålesundsbedriften Kortshop inngikk avtale på en maskin før Sign, Print & Promotion knapt hadde åpnet dørene. En skjæremaskin fra Mohr, solgt av Plockmatic, skal effektivisere produksjonen.
Plockmatic 1

Den første "Mystery Wrap"-vinneren kåret

Spandex lovet å utfordre deltakerne grundig i sin kreative folieringskonkurranse under Sign, Print & Promotion. Det løftet holdt de med glans.
Wrap 3

Inkjet i høye hastigheter er fremtiden for Ricoh

Arkbasert toner er fortsatt et viktig segment for Ricoh, men det er innenfor inkjet det er et reelt potensial for både utvikling og vekst. Dette sier Eef de Ridder, visepresident for Ricoh Europes grafiske kommunikasjonssegment, i et intervju med Sign&Print.
Ricoh-Eef-2