Ny versjon av PosterArtist

Foto: Pressebilde
PUBLISERT: 18 april 2023
OPPDATERT: 19 april
Skjermdump fra PosterArtist.

Canon har videreutviklet sin programvare for design av plakater, bannere, skilter og menyer, PosterArtist. Programmet henvender seg såvel til forretninger som til privatpersoner.

Canon har lansert en ny versjon av sin nettbaserte designprogramvare for å lage plakater, bannere og skilter med mer, for bruk både privat og i forretningsøyemed.  PosterArtist v1.1 muliggjør tosidig og variabel utskrift, i tillegg til å tilby nye maler for et bredt spekter av anvendelsesområder. Nå støttes også «Auto Photo Fix» som gjør at fargetonen og lysstyrken på bildet kan justeres.

PosterArtist støtter printere som Canons imageRUNNER ADVANCE DX, imageRUNNER, i-SENSYS X og imagePRESS C270-serien med multifunksjonsskrivere for kontorbruk. Programvaren er også kompatibel med i-SENSYS-serien for småbedrifter, imagePROGRAF-serien med storformatskrivere og PIXMA-serien for hjemmeprintere.

Versjon 1.1 av PosterArtist lar brukere lage flygeblad for butikker, menyer for restauranter, kalendere, fotokollasjer og mange typer plakater. Når programmet nå støtter dupleks og variable data, utvides bruksområdet.

– I en tid med skjermtretthet har den taktile naturen og den visuelle appellen til en trykt applikasjon kraften til å kutte gjennom digital støy – noe som hjelper merkevarekommunikasjon å være kraftigere, spesielt når de er tilpasset, skriver Jennifer Kolloczek, seniordirektør for europeisk planlegging, markedsføring og innovasjon, produksjonstrykk i Canon Europe i en pressemelding.

– Den nye versjonen 1.1 av PosterArtist har et brukervennlig grensesnitt og en rekke nye maler – som hjelper kundene våre å lage tosidige, variable design for både forretnings- og personlig bruk, avslutter hun.

Canon øker antallet tilgjengelige maler betraktelig, og de nye malene har både for- og baksider for å lette tosidig design. Noe clip-art medfølger også.

Les videre

Agfa tilføyer en ny og mindre storformatprinter til Anapurna Ciervo-serien

Anapurna Ciervo H2500 komplementerer den større Anapurna Ciervo H3200, lansert i fjor, og gir den samme eksepsjonelle allsidigheten og ytelsen i et mer kompakt format.
Anapurna-Ciervo-H2500_

Flere spennende nyheter på Packnorth Award 2025

Nå er Packnorth Award 2025 åpnet. Siden 1. februar kan bidrag sendes inn til Nordens største emballasjekonkurranse. I år har konkurransen flere nyheter i form av nye kategorier og internasjonal deltakelse i juryen.
Pris-1024x683

Fjerde generasjon skybasert forretningssystem

Familiebedriften Simutek utvikler og selger forretningssystemet GKS i Norge og Sverige. Den siste versjonen av GKS vises under Sign, Print & Promotion.
Alexandra

Nå håper Roland DG på å gjøre seg hørt i high end-segmentet

Roland DG ønsker å ta pole position med sin nye storformatprinter. Det var budskapet da de presenterte sin nye høyvolumsprinter på Monza Formel 1-banen i Milano. Spørsmålet er om den nye maskinen med helt nytt rødt blekk er en vinner når det kommer til å konkurrere med konkurrerende grafiske hurtigkjørere.
roland-dg_9222

Siste nytt

Canon slår på stortromma på Hunkeler Innovation Days

Under temaet "The Power to Move" vil Canon vise frem hvordan digitalprint kan bringe mennesker og bedrifter fremover, og hvordan vellykkede merkevarer og trykkerier utnytter Canons teknologier, tjenester og støtte.
canon_prostream_3000_01

Gop ønsker å inspirere kunder til å tenke mer sirkulært

Gop har levert plast-, papir- og aluminiumsplater fra ledende varemerker siden 1968. På Sign, Print & Promotion viser de eksempler på platematerialer, men også resirkuleringskonseptet go Circular.
SimenHolm webb

DTF-printere for alle behov og smaker

Vizuell er en leverandør av utstyr og forbruksvarer til trykkeribransjen, med administrasjon og lager i Norge. Firmaet ble etablert i 1997. Til Sign, Print & Promotion tar de med seg blant annet den nyeste DTF-teknologien fra Azon.
Azon Primo Plus & shaker

Agfa tilføyer en ny og mindre storformatprinter til Anapurna Ciervo-serien

Anapurna Ciervo H2500 komplementerer den større Anapurna Ciervo H3200, lansert i fjor, og gir den samme eksepsjonelle allsidigheten og ytelsen i et mer kompakt format.
Anapurna-Ciervo-H2500_