Ricoh presenterer nytt toner-flaggskip

Foto: Pressebilde
PUBLISERT: 9 august 2023
OPPDATERT: 9 august
Den nye Ricoh Pro C9500 bygger på den populære Pro C9200. Foto: Pressebilde lånt fra Ricoh USA.

Som en videreutvikling av populære Ricoh Pro C9200, lanserer Ricoh nå en ny toppmodell kalt Pro C9500.

De nye tonerflaggskipene er utviklet for å gjøre det mulig å sette fart på overgangen fra analog til digital ytterligere eller oppgradere kundenes Print on Demand-orienterte digitale alternativer.

Utviklingen har som mål å øke produktiviteten og kvaliteten, samtidig som den forenkler driften og utvider applikasjonsmulighetene. C9500 har forbedret effektivitet og automatisering samtidig som den har utviklet større arbeidsbesparelser gjennom hele arbeidsflyten. Sammen støtter de kostnadskontroll og virksomhetsutvidelse, pluss at det frigjøres tid til andre oppgaver, skriver Ricoh i en pressemelding.

Det nyutviklede RICOH GC OS (Graphic Communications Operating System) introduserer drifts- og vedlikeholdsforbedringer. I tillegg har systemet større skjerm og er kompatibelt med eksterne diagnosesystemer og vedlikeholdsprogrammer. Brukere kan få tilgang til printeren fra hvilken som helst datamaskin eller nettbrett, og innstillinger kan administreres eksternt, noe som sparer tid i et produksjonsmiljø med flere oppgaver.

Større automatisering og driftseffektivitet er drevet av den nye Auto Color Diagnosis Unit, som automatiserer de tre kritiske inspeksjonene på trykk: kvalitet, passform og fargestabilitet. Den forbedrede inspeksjonsnøyaktigheten gir større effektivitet etter inspeksjon med automatiske rengjøringsfunksjoner og ny utskrift.

Et nyutviklet fikseringssystem sikrer høy bildekvalitet på et bredt spekter av underlag ved å sikre at varmen fordeles jevnt og helt ned til papirets fine strukturer.
Den forbedrede mediehåndteringen gir utvidede inn- og utmatingsalternativer for medier mellom 40 og 470 g/m2 i opptil 1260 mm lengde.
Via en ettermontert produktivitetsmodul kan hastigheten nå opptil 135 A4-sider per minutt.

Pro C9500 forventes å være klar for levering i løpet av oktober.

Siste nytt

HBO Grafisk satser videre innen emballasje

I løpet av høsten installerte HBO Grafisk i Haugesund en maskin for bretting og liming av emballasje. En tilbakevendende lokal kunde var avgjørende for investeringen.
Ørjan og Tage-2
HBO Grafisk satser videre innen emballasje

Det er forventet at trykkmarkedet vil vokse – inkjet driver utviklingen

I 2025 var det globale trykkerimarkedet verdt 868 milliarder dollar. Markedet forventes å vokse med en årlig vekstrate på 2,2 prosent frem til 2030 med en total markedsverdi på 969,7 milliarder dollar, ifølge en ny rapport fra Smithers.
FotoJet-2026-01-16T134005.134
Det er forventet at trykkmarkedet vil vokse – inkjet driver utviklingen

Plakater trykt med formål å skulle stjeles

Tyveri av reklameplakater i for eksempel T-banemiljøer er et vanlig fenomen, ifølge de involverte i en ny reklamekampanje.
pressbild3-1
Plakater trykt med formål å skulle stjeles

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Les videre

Xaar varsler et gjennombrudd for braille inkjet-print

Xaar hevder i en pressemelding at Versatex-utskriftslinjen løser utfordringen med å produsere lesbar og rask punktskrift, og tilbyr to dedikerte moduser skreddersydd for ulike produksjonsbehov.
750_versatex-printbar
Xaar varsler et gjennombrudd for braille inkjet-print

Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Roland DG implementerer tekniske og ytelsesrelaterte oppdateringer til TY-300 DTF-skriveren. Dette vil gi bedre robusthet under høy belastning.
TY300-1
Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

Fujifilm introduserer seksfargers presse

Fujifilm lanserer en ny flaggskip-presse, Revoria Press PC2120. Den nye maskinen kommer med avansert KI og et utvidet fargespekter med en ny grønn toner.
Projektet-Kollageverktyg-5
Fujifilm introduserer seksfargers presse

Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare

Kodak har lansert den nye versjonen 11.5 av Kodak Prinergy Software. I denne versjonen lover Kodak betydelige forbedringer.
PRINRGY11.5
Kodak sender ut ny versjon av deres workflow-programvare