Effektfullt og PVC-fritt hos Papyrus

PUBLISERT: 21 august 2023
OPPDATERT: 23 august
Stellan Pehrson (t.v.) sier han gleder seg til å møte kundene og vise hva selskapet har gjort siden forrige messe. Foto: Arkiv/Claes Nordström

Produkter og bruksmuligheter innen viscom, kombinert med wrappingfolier i Omega-Skinz-serien som er utviklet ut fra brukernes ønsker. Papyrus understreker dette litt ekstra på sin stand under messen.

– Sign&Print er samlingspunktet vi har i den grafiske bransjen (…), og vi synes det er viktig å være der for å kunne møte kundene våre og samtidig vise frem det vi har gjort siden forrige messe, sier Stellan Pehrson , KAM-selger og forretningsutvikler i Papyrus om selskapets engasjement.

Han forteller at Papyrus i lang tid har tilpasset sortimentet slik at det skulle være moderne og attraktivt og rettet mot hele den grafiske bransjen.

Foliene i Omega-Skinz-serien er tilgjengelig i en rekke farger og skal gi kule effekter.

– Papyrus har fortsatt sin utvikling der vi bruker styrken til vår «kjernevirksomhet» og bygger på utvalget i de segmentene av det grafiske markedet det er vekst i. Det er viktig å kunne levere raskt og at vi da har de sentrallager for Norden i Borås er en fantastisk mulighet for både oss og våre kunder.

I fjor ble Omega-Skinz lansert, en serie print- og innpakningsfolier med tilhørende laminater fra belgiske Grafityp. Hele utvalget av medier for storformatsprint har vært tilgjengelig i Sverige siden i vinter gjennom Papyrus. Foliene er tilgjengelige i en rekke farger og med effektive alternativer som metalliske eller perlemorpigmenter. Under Sign&Print Scandinavia, 19.–21. september, kan besøkende se eksempler på hvordan disse ser ut i virkeligheten.

– Vi skal vise hvor enkel vår PVC-frie PU50-innpakningsfolie er å jobbe med, men også den nye Omega-Skinz-serien. Hele serien er laget ut fra brukernes ønsker, så man kan si at det er innpakningene selv som har laget Omega-Skinz, noe jeg synes er veldig spennende, men selvfølgelig også en stor fordel.

Hvorfor bør messebesøkende komme til standen deres?

– Vi vil ha en åpen stand med gode muligheter for sosial interaksjon hvor man kan diskutere alt fra produkter og bruksmuligheter innen viscom til valg av papir eller papp til ulike emballasjeapplikasjoner, alt dette med Papyrus sine kunnskapsrike medarbeidere på stedet. Vi vil også ha kaffe eller annen forfriskning for de som har lyst, sier Stellan Pehrson.

Fotnote: Den skandinaviske grafiske messen Sign&Print Scandinavia finner sted 19.-21. september. Det er gratis å besøke messen, alle seminarer og aktiviteter. Besøkende registrerer seg gratis på messens nettsted.

Siste nytt

Ett år etter konkursen: HBO Grafisk har snudd minus til pluss

I mai 2024 begjærte daværende HBO Nova Print i Haugesund seg konkurs. Noen dager senere kom Ålgård Offset inn som ny majoritetseier, og selskapet endret navn til HBO Grafisk. Et drøyt år etter ser det mye lysere ut.
HBO Grafisk Grethe Nygaard
Ett år etter konkursen: HBO Grafisk har snudd minus til pluss

Produksjonsskrivere med forbedret ytelse og brukervennlighet

Ricoh lanserer en oppgradering av Ricoh Pro C5400 som skal kombinere høyere kapasitet og forbedret driftseffektivitet med økt brukervennlighet. Serien er utviklet for å møte de varierte behovene til både kommersielle trykkerier og bedriftskunder.
RICOH_ProC5400
Produksjonsskrivere med forbedret ytelse og brukervennlighet

Stor interesse for Floras oppgraderte planskriver

Den svenske forhandleren NI Solutions deltok på vårens Sign, Print & Promotion-messe for å bli bedre kjent med det norske markedet. I porteføljen sin har de to relativt nye varemerker innen storformat.
Flora 2 ver 2
Stor interesse for Floras oppgraderte planskriver

Europeisk hovedstad forbyr PVC-reklame

Tallinn blir den første europeiske hovedstaden som forbyr PVC-reklame i det offentlige rom utendørs.
tallinn-584127_1280
Europeisk hovedstad forbyr PVC-reklame

Les videre

Europeisk hovedstad forbyr PVC-reklame

Tallinn blir den første europeiske hovedstaden som forbyr PVC-reklame i det offentlige rom utendørs.
tallinn-584127_1280
Europeisk hovedstad forbyr PVC-reklame

Sign text blir ny norsk distributør av Orafol

Årnesselskapet Sign text er valgt som ny offisiell distributør av Orafol i Norge. Med dette styrker Sign text sin posisjon innen skilt- og dekorbransjen, og tilbyr nå et enda bredere produktsortiment til sine kunder.
Sign text ver 2
Sign text blir ny norsk distributør av Orafol

SwissQprint, Elitron, DCS og Mutoh har alle en ting til felles

Om det var tilfeldig at de alle var i samme hall på FESPA er uklart, men for Lars Nikolajsen fra NIZE equipment var det ren nytelse. Han representerer dem alle i Norden.
Elitron
SwissQprint, Elitron, DCS og Mutoh har alle en ting til felles

Flatbeds-skjærebord skal bli en game changer for Summa

Summas nye markedssjef, Lieven Bertier, har et klart mål: Summas rykte som markedsleder innen skjæreplottere skal også spres til flatbed-skjæremaskiner.
summa_01
Flatbeds-skjærebord skal bli en game changer for Summa