Han er Norges beste bilfolierer

Foto: Anja Degerholm
PUBLISERT: 7 februar 2024
OPPDATERT: 7 februar
En vinner er kåret: Nicklas Clausen fra Sarpsborg får representere Norge i Amsterdam i mars.

Etter at tolv deltakere knivet i løpet av en lang dag, sto til slutt Nicklas Clausen som vinner i den norske utgaven av World Wrap Masters.

Konkurransen ble arrangert av Fespa Norge og ble arrangert i forbindelse med at Larvik-bedriften NG Digital holdt åpent hus i sine lokaler 7. februar. Det var første gang det hele ble avgjort på bare én dag, vanligvis er det to konkurransedager for å kåre en vinner, som i fjor på Sign, Print & Promotion-messen. Antall deltakere var derfor begrenset til tolv.

– Alle plassene ble fylt, så vi måtte til og med ha kø i tilfelle noen skulle melde avbud, sier Per Stene, som er styreleder i Fespa Norge.

«Begynn alltid med det vanskeligste». Det var dommeren og wrapeksperten Ole Solskin Ravns råd til både besøkende og de som konkurrerte.

Alle som hadde meldt seg på møtte imidlertid opp denne onsdagen og de konkurrerte ikke bare om tittelen norgesmester i foliering, men også om muligheten til å reise til Fespa i Amsterdam i mars og konkurrere i World Wrap Masters.

Dommer var Ole Solskin Ravn, som er et kjent ansikt når det gjelder konkurranser i foliering.

– Det jeg ser etter fremfor alt er kvaliteten på arbeidet, men også hurtigheten. Begge deler må være der for til syvende og sist handler det om å se det fra et salgsperspektiv, kan vi selge dette, sier Ole Solskin Ravn.

Han roser de norske deltakerne:

– Deltakerne fra Norge og hele Skandinavia holder alltid høy kvalitet, og de fire som står igjen i konkurransen er veldig jevne, kommenterte han situasjonen under de to semifinalene.

En konsentrert Nicklas Clausen under finalen.

Deltakerne fikk vise sine kvaliteter i flere ulike ledd og til slutt sto det mellom Nicklas Clausen fra Sarpsborg, som til daglig jobber på Ringtun, og Jo Wennevold, som driver sitt eget firma Wennevold Wraps i Trondheim. Etter at Ole Solskin Ravn og fjorårsvinner Joakim Sveen så nøye på resultatene, var det klart at Nicklas Clausen fikk motta vinnerplaketten.

Det rakk ikke hele veien for Jo Wennevold, som fikk en hederlig andreplass og et godt omdømme av dommer Ole Solskin Ravn.

– Det er veldig deilig, jeg trodde ikke jeg skulle vinne, sier en glad vinner.

– De to første rundene var jeg nervøs og skjelven, men i semifinalen fikk jeg slappet mer av og i finalen hadde jeg et godt driv. Det var en kamp til siste sekund!

Sign&Print sier gratulerer med seieren og ønsker lykke til i Amsterdam!

Arrangementet ble holdt på NG Digital i Larvik.

Siste nytt

Les videre