Sign text blir ny norsk distributør av Orafol

PUBLISERT: 2 juni 2025
OPPDATERT: 2 juni
«Vi ser at Orafol kan dekke en del hull i vår nåværende produktportefølje», sier Thomas Fjeldberg, daglig leder i Sign text.

Årnesselskapet Sign text er valgt som ny offisiell distributør av Orafol i Norge. Med dette styrker Sign text sin posisjon innen skilt- og dekorbransjen, og tilbyr nå et enda bredere produktsortiment til sine kunder.

Orafol er en global aktør innen produksjon av selvklebende folier, teip og grafiske materialer, kjent for sine innovative løsninger og konkurransedyktige prispunkt. Med et allerede solid fotfeste i Norge, ser Sign text frem til å øke bruken av Orafol-produkter gjennom sin ekspertise og distribusjonskanaler, ifølge en pressemelding.

– Vi er veldig stolte over å ha fått tilliten til å bli det nyeste tilskuddet av distributører for Orafol i Norge. Dette gjør produktsortimentet vårt enda mer komplett og styrker oss som en one-stop-shop for alt innenfor skilt og dekor, sier Thomas Fjeldberg, daglig leder i Sign text.

Sign text vil lagerføre en rekke populære Orafol-produkter lokalt på Årnes i Nes kommune, som betjener kunder i hele Norge. Dette skal sikre rask levering til kunder over hele landet. I tillegg tilbyr selskapet transparente priser uten skjulte gebyrer eller valutapåslag, noe som har vært en utfordring for mange i bransjen.

– Vi ser at Orafol kan dekke en del hull i vår nåværende produktportefølje. Selv om mange er vant til å bruke andre produsenter i prosjekter, mener vi at Orafol er et supplement som er verdt å vurdere i tillegg, legger Fjeldberg til.

Orafols sortiment inkluderer blant annet wrapfolier, printmedier, skjærefolier, laminater, effektfolier samt refleksfolier. Disse produktene er utviklet for å møte høye krav til kvalitet og holdbarhet, og passer for en rekke applikasjoner innen både kjøretøydekor, skiltproduksjon og interiørløsninger.

Sign text selger også folier fra blant annet 3M og Mactac.

Siste nytt

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Xaar varsler et gjennombrudd for braille inkjet-print

Xaar hevder i en pressemelding at Versatex-utskriftslinjen løser utfordringen med å produsere lesbar og rask punktskrift, og tilbyr to dedikerte moduser skreddersydd for ulike produksjonsbehov.
750_versatex-printbar
Xaar varsler et gjennombrudd for braille inkjet-print

RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De to Oslo-trykkeriene RKGrafisk AS og TS Trykk AS danner et felles selskap. Sammen ønsker de å skape en sterkere og mer slagkraftig aktør innen grafisk produksjon og trykketjenester.
Skärmbild 2026-01-16 140249
RKGrafisk og TS Trykk slår seg sammen

De har doblet omsetningen siden pandemien

Med aner tilbake til 1949 har Trondheimsbedriften Ernestus Skilt & Reklame en lang historie som skiltprodusent. Selv om det har skjedd ting underveis, er oppdraget nå, som den gang, å gjøre andre bedrifter synlige.
Trio kudu
De har doblet omsetningen siden pandemien

Les videre

Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Wrap Fest forlater Storbritannia og blir en del av Fespa 2026 i Barcelona.
Wrapping_WrapFest
Wrap Fest tilslutter seg Fespa i Barcelona

Papirfabrikken Feldmuehle stenger

Etter mer enn 120 år legger papirfabrikken Feldmühle ned papirproduksjonen i Uetersen nær Hamburg.
Screenshot
Papirfabrikken Feldmuehle stenger

Hvitt er årets farge i 2026 ifølge Pantone

En kjølig hvit nyanse som vil fungere som en beroligende hvisking i en kaotisk verden. Slik beskriver Pantone Color Institute "Cloud Dancer", som er Pantones farge for 2026.
Pantone 2026
Hvitt er årets farge i 2026 ifølge Pantone

Ny innredningsfilm gir eksklusiv skinnfølelse

Coala Interior Film lanserer en ny serie kalt Leather Prestige.
CIF-LEATHER-PRESTIGE-BANNER
Ny innredningsfilm gir eksklusiv skinnfølelse