Ny femfargers trykkpresse i Fujifilms digitale sone

PUBLISERT: 27 august 2025
OPPDATERT: 27 august
Taku Ueno, EMEA-sjef for Fujifilms integrerte grafiske virksomhet, Manuel Schrutt, leder for emballasjedivisjonen i EMEA-regionen og Tommy Segelberg, segmentsjef for digital emballasje i EMEA-regionen. Arkivfoto: Sign&Print

Fujifilm gjør seg klare til Labelexpo i Barcelona i september. Blant annet vil de vise frem sin nye femfargers presse for emballasjetrykk.

– Vårt budskap «Analogue. Digital. Sustainable.» gjenspeiler vår strategiske ambisjon om å hjelpe kunder med å utvikle seg i sitt eget tempo. I år bringer vi enda mer til messen, og vi ser frem til å ønske besøkende velkommen til en stand som virkelig gjenspeiler hvor bransjen er på vei – og hvordan Fujifilm leder an, sier Manuel Schrutt, Global Business Strategy Manager for Packaging hos Fujifilm.

Fujifilm Revoria Press SC285S er en nylig lansert arkmatet og emballasjepresse i mellomsegmentet.
Digital sone

Fujifilm ønsker å støtte tradisjonelle trykkeprosesser, men også akselerere overgangen til digitaltrykk. På standen sin på messen vil de ha en sone for digitaltrykk og en for analogtrykk.

De vil vise frem en av sine femfargers presser i 5UPER COLOUR-serien. Den nylig lanserte Revoria Press SC285S er en mellomklassepresse. Den har en ekstra tonerenhet for femfargerstrykk i én omgang.

Maskinen er egnet for emballasjeprodusenter og tilbyr høy hastighet, god medietilpasningsevne og en utskriftskvalitet som sies å matche offsettrykk, takket være avansert toner- og laserteknologi.

Fujifilm vil også vise frem sine Imprinting Solutions, og demonstrere dens allsidighet på tvers av en rekke emballasjeapplikasjoner. De enkle, modulære utskriftsløsningene er bygget med skalerbare Samba-skrivehoder med mulighet for å skrive ut i én omgang uten å måtte flytte på maskinen.

Løsningene fungerer sømløst på tvers av forskjellige bredder og materialer.

Jet Press FP790
Analog sone

I den analoge sonen vil besøkende kunne se liveproduksjon av flexoplater ved hjelp av Fujifilms Flenex FW vannbaserte plater. Installasjonen viser hvor rask og effektiv plateproduksjon av høy kvalitet kan være. Hele prosessen tar under 40 minutter.

I tillegg vil Fujifilms LuXtreme LED UV-system og CuremaX-blekk og -lakk bli demonstrert.

Standen vil også ha en scene hvor det jevnlig vil bli holdt presentasjoner om fordelene med Fujifilms analoge og digitale løsninger og deres fortrinn. Presentasjonene vil bli gitt av partnere og brukere.

Jet Press 750S

Inkjetpressen Jet Press FP790 for emballasje og flaggskipet Jet Press 750S, som er en digital B2-printer, vil bli presentert.

Siste nytt

SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

I en artikkel i Druck & Medien, publisert på slutten av 2025, sier Esben Mols Kabell at Scandinavian Print Group (SPG) forventer å kjøpe opp seks til åtte trykkerier i Tyskland i 2026.
Esben-Mols-Kabell-2025
SPG forventer å kjøpe 6-8 trykkerier i 2026

Dette var de mest leste sakene i 2025

Artikler om offsettrykk av eurosize-plakater, regjeringens satsing på skolebøker og vår egen messe Sign, Print & Promotion. Dette var noen av de mest leste tekstene på Sign&Print i fjor.
Mest läst-2
Dette var de mest leste sakene i 2025

Mindre letterpress-trykkeri er konkurs

Presserommet i Fredrikstad er per den 7. januar 2026 meldt konkurs. Selskapet tilbød tjenester innen grafisk design og letterpress-trykk.
Vinge Letterpress
Mindre letterpress-trykkeri er konkurs

Positivt fjorår for Skipnes – nå satser de videre

Hvordan møter man en trend med fallende trykkvolumer? Det er et spørsmål som Geir Hagen, daglig leder i Skipnes, har tenkt mye på. Svaret viste seg å være skilt og storformat, og nå lanseres en egen serie standardiserte skilt.
Geir
Positivt fjorår for Skipnes – nå satser de videre

Les videre

Foreslått forenkling av PPWR kan komplisere saken

EUs emballasjeforordning (PPWR), som ble vedtatt i begynnelsen av 2025, er allerede under press. Den europeiske «effektive forenklingspakken», som ble presentert 10. desember, åpner døren for å svekke kjerneambisjonene hvis den blir vedtatt. I hvert fall ifølge en koalisjon av 115 organisasjoner som slår alarm. Er denne «forenklingen» en trojansk hest?
PPWR-versimpeling-header
Foreslått forenkling av PPWR kan komplisere saken

Amedia baner vei – satser på digitaltrykk

Amedia moderniserer produksjonen ved å ta i bruk høyhastighets inkjet fra Canon. Det nordiske mediekonsernet er først i verden med å satse på digital avisproduksjon i den skalaen.
Morten Kringler
Amedia baner vei – satser på digitaltrykk

Fujifilm introduserer seksfargers presse

Fujifilm lanserer en ny flaggskip-presse, Revoria Press PC2120. Den nye maskinen kommer med avansert KI og et utvidet fargespekter med en ny grønn toner.
Projektet-Kollageverktyg-5
Fujifilm introduserer seksfargers presse

Fujifilm lanserer ny spesialtoner til mellomsegmentet

Fujifilm lanserer gullfarget toner til sine mellomstore Revoria 5UPER COLOUR-printere.
mark-lawn-900x600
Fujifilm lanserer ny spesialtoner til mellomsegmentet