Roland DG styrker TY-300 for industriell DTF-produksjon

PUBLISERT: 14 januar 2026
OPPDATERT: 14 januar
TY-300 DTF-skriveren danser mot en ny vår ettersom den har blitt oppdatert for å være mer stabil for de med store produksjonsserier.

Roland DG implementerer tekniske og ytelsesrelaterte oppdateringer til TY-300 DTF-skriveren. Dette vil gi bedre robusthet under høy belastning.

– DTF utvikler seg i et bemerkelsesverdig tempo, og vi vet at kundene våre er avhengige av stabile systemer med høy ytelse som kan håndtere store produksjonsvolumer, sa Ryugo Nimura, leder for globalt salg og markedsføring hos Roland DG.

– Med den oppdaterte TY-300 har vi forbedret kjernekomponenter som direkte påvirker gjennomstrømning, oppetid og blekkstabilitet. Disse forbedringene sikrer at TY-300 forblir referansen for teknisk ytelse og produksjonseffektivitet i DTF-segmentet, utdyper Nimura.

Dette er nytt

Maskinoppdateringene inkluderer økt blekksystemkapasitet, forbedret stabilitet for hvitt blekk og optimalisering av arbeidsflyt.

Ifølge produsenten er den største nyheten at den hvite blekktanken nå har dobbelt så stor kapasitet. Det er en av de mest krevende delene av DTF-arbeidsflyten, ettersom DTF-utskrift krever kontinuerlig tilførsel av hvitt blekk med høy tetthet. Den økte kapasiteten reduserer behovet for utskiftninger, samtidig som den opprettholder uavbrutt sirkulasjon.

Det skal også redusere tiden maskinen er inaktiv på grunn av tom for blekk, noe som er avgjørende for brukere som driver flerskiftsproduksjon.

Påliteligheten er også styrket gjennom oppdateringer av maskinens automatiske vedlikeholdssystem, med kontinuerlig blekksirkulasjon, planlagt rengjøring av skrivehodene og brukerutskiftbare vedlikeholdskomponenter, noe som skal sikre minimal nedetid.

Den oppdaterte TY-300 er allerede tilgjengelig globalt.

Siste nytt

Les videre