
I år feirer Canons ColorStream-plattform 15 år, og hittil har det blitt installert mer enn 2 000 presser rundt om i verden. Nå presenteres et nytt tilskudd i familien: ColorStream 7000 for produksjon i mellomsegmentet.
ColorStream 7000-serien er utviklet for krevende produksjonsmiljøer og for å levere robust og pålitelig ytelse, for eksempel innen forretningskommunikasjon, bøker og direktepost, skriver Canon i en pressemelding.
Serien består av tre modeller: ColorStream 7075, 7100 og 7127. De har produksjonshastigheter fra 48 til 127 meter per minutt, med månedlige volumer på opptil 56 millioner A4-sider. Kundene kan velge et system som er tilgjengelig i både mono- og fullfargekonfigurasjoner, og deretter skalere med plattformen over tid.
ColorStream 7000-serien er utstyrt med skrivehoder med 600 dpi. Det vannbaserte blekket har mettede pigmenter takket være Canons DigiDot flernivå-inkjet-teknologi. Denne teknologien leverer jevne nyanser og høy tetthet som oppnår en opplevd utskriftskvalitet på 1200 dpi, på standard offset-, ubestrøkne, resirkulerte og inkjet-behandlede papirer.
Skrivehodene har også et vannkjølt design som stabiliserer blekktemperaturen under lange produksjonsperioder. Den såkalte pre-fire-teknologien opprettholder dyseytelsen ved å holde blekket i sirkulasjon inne i blekkammeret.

Forebyggende vedlikehold
ColorStream 7000 kan integreres sømløst i Canons PRISMA-økosystem for arbeidsflyt, med valgfri støtte for PRISMAproduction og PRISMAlytics Dashboard, skybasert analyseverktøy som gir omfattende datavisualisering og innsikt.
Den nye serien har også forebyggende vedlikehold, programvareoppdateringer og tilstandsbasert overvåking for å redusere nedetid og forbedre effektiviteten. Et nettverk av sensorer overvåker kontinuerlig pressens status og bidrar til å kontrollere hele utskriftsprosessen.
Den nye ColorStream 7000-serien deler sin tekniske kjerneinfrastruktur med ColorStream 8000, og inkluderer Canons nyeste SRA Massive Parallel-kontroller, som gir forbedret RIP-ytelse sammenlignet med tidligere modeller.
Pressene i serien har lavt strømforbruk både i produksjonsmodus og ved inaktivitet. De passer også for kunder som ønsker å oppfylle anerkjente miljøstandarder, inkludert kravene i Nordic Swan Ecolabel og Blue Angel 195.

«Bevist ytelse»
Ifølge Canon kompletterer ColorStream 7000 den avanserte ColorStream 8000-serien og passer for kunder i mellomsegmentet som ønsker å utvide sin produksjon. Lanseringen reflekterer Canons langsiktige strategi om å tilby tydelig differensierte plattformer for ulike produksjonsbehov.
– I segmentet for mellomstore produksjonsvolum er ikke kundene på jakt etter løfter – de ser etter dokumentert ytelse de kan bygge en virksomhet på. Det er her ColorStream 7000-serien skiller seg ut. Den kombinerer den pålitelige kvaliteten og driftssikkerheten til ColorStream-plattformen med service, arbeidsflytintegrasjon og fleksibilitet som leverandører trenger for å konkurrere med selvtillit, sier Jennifer Kolloczek, senior direktør innen markedsføring og innovasjon hos Canon EMEA produksjonsprint.
ColorStream 7000-serien er allerede tilgjengelig innen EMEA, direkte fra Canon.






