Fespa 2023-messen i München er i gang og varer til 26. mai. Sign&Print kan by på en bildekavalkade fra den første dagen.
Det er bare noen dager siden det slo ned som en bombe at Merkur Grafisk og Make!Graphics har begjært oppbud. Målet nå er å forsøke å selge hele eller deler av virksomheten i de to selskapene.
UTD Reklameprodusenten i Larvik installerer en Canon Colorado XL. Avtalen ble signert i forbindelse med Fespa og omfatter også en imagePRESS V1350, som allerede er levert.
Heidelberg overtar Manroland Sheetfed Group og sikrer sin ledende posisjon innen trykkeri- og emballasjeindustrien.
Ricoh lanserer RICOH TotalFlow Optimizer, et arbeidsflytverktøy som skal hjelpe trykkerier med å øke antallet korte serier, redusere de manuelle prosessene og sømløst koble sammen eksisterende systemer.
Durst Group investerer 20 millioner euro i Durst Como, som skal bli selskapets nye knutepunkt for digitalt tekstiltrykk. Målet er å doble omsetningen innen fem år.